komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

[FOTO] VI Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2017

niedziela, 8.10.2017 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 811
kategorie artykułu:

7 października w zajezdni Dąbie odbyły się Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych. Była to okazja, aby zobaczyć czym zajmują się społecznicy w naszym regionie, ale także by się do nich przyłączyć. 

Wśród wystawców znalazły się organizacje senioralne, zajmujące się młodzieżą, wolontariatem, prawami kobiet czy też grupy rekonstrukcji historycznej. Celem targów było przyjrzenie się z bliska pracy organizacji, jednak dla samych organizacji jest to również okazja do spotkania się i nawiązania kontaktów, które niejednokrotnie owocowały już współpracą. W aktualnej sytuacji, wobec podejmowanych na szczeblu centralnym zmian prawnych w obszarze NGO, to niezwykle ważne, aby organizacje działały stabilnie i mogły się wymieniać umiejętnościami, wiedzą i zasobami.

Mimo przyświecającego celu nie zabrakło atrakcji. W programie przewidziano animacje dla dzieci i dorosłych, pokazy artystyczne oraz wystawy. Na miejscu można było także zapisać na interesujący nas wolontariat. Targom towarzyszył zlot food trucków, który został ulokowany przed zajezdnią, a wieczorem odbył się koncert.

Podczas Targów odbędzie się również panel dyskusyjny na temat „Czy bycie społecznikiem jest niemodne?”. Doświadczeni aktywiści z Dolnego Śląska opowiedzieli dlaczego, jak i czy warto zachęcać obywateli do angażowania się w działania organizacji pozarządowych.

Foto: MC

 

Wasze komentarze

niedziela, 10.12.2017 12:47
1
piątek, 8.12.2017 14:36
poniedziałek, 4.12.2017 15:12
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ