komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 24 listopada 2017

Flory, Emmy

[FOTO,WIDEO] Wszystkich Świętych we Wrocławiu

środa, 1.11.2017 13:07 , komentarze: 0 , odsłony: 1399
kategorie artykułu:

1 listopada jak co roku tysiące mieszkańców odwiedza groby swoich bliskich. To święto przede wszystkim przypomina nam prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Choć według starej tradycji to w Zaduszki powinno się odwiedzać cmentarze, groby zmarłych z rodziny i uczestniczyć w mszach, modląc się w ich intencji, to obecnie właśnie w Dzień Wszystkich Świętych przy pomnikach składamy kwiaty, wieńce i inne tego typu ozdoby mające być symbolem pamięci o najbliższych, którzy odeszli.

Wrocławskie cmentarze są tego dnia tłumnie odwiedzane. Przed największymi policja kieruje ruchem i wyznacza objazdy do wcześniej przygotowanych parkingów. Komunikacja miejska 1 listopada kursuje również  z większą częstotliwością. 

Wielu mieszkańców również opuszcza miasto, aby odwiedzić groby w innej części kraju. Warto pamiętać, że w tym dniu ruch na drogach jest bardzo duży, a nieuwaga może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. 

Policjani jak co roku przeprowadzają drogową "Akcje Znicz", w ramach której funkcjonariusze ruchu drogowego realizują czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu. Intensywność działań jest dostosowana do przewidywanego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań.

Autor: MC

 

Wasze komentarze

czwartek, 23.11.2017 10:00
3
niedziela, 19.11.2017 09:04
czwartek, 16.11.2017 19:00
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI