[Foto] [Wideo] Zielone światło dla Wrocławskiego transportu!

niedziela, 23.4.2017 16:05 2433 0

23 kwietnia w zajezdni Dąbie przy ulicy Tramwajowej odbyła się konferencja z udziałem posła Michała Jarosa na temat m.in transportu i problemów aglomeracyjnych oraz znalezienia najlepszych rozwiązań dla problemów komunikacyjnych Wrocławia w ujęciu systemowym.

- Największym problemem dzisiaj we Wrocławiu jest polityka transportowa. Wrocław rozwija się dynamicznie w ostatnich latach, napływają do nas nowe inwestycje. Pojawiają się również nowi mieszkańcy, a wraz z nimi samochody i coraz większe korki. Działania miasta nie nadążają za rozwiązywaniem tych problemów. W związku z tym musimy wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział poseł Michał Jaros inaugurując akcję Zielone Światło dla Wrocławia. We wrocławskiej zajezdni Dąbie we parlamentarzysta przedstawił wyniki analizy dotyczącej największych problemów w stolicy Dolnego Śląska i całej wrocławskiej aglomeracji oraz szereg propozycji ich rozwiązania.

Poseł przedstawił dane mówiące o tym, że Wrocław jest najbardziej zakorkowanym miastem spośród siedmiu największych miast Polski, a najwolniejsza ulica w kraju znajduje się we Wrocławiu – chodzi o ul. Zwycięską. Średnia prędkość przejazdu nią w godzinach porannych wynosi 2,2 km/h. Co więcej, wrocławianie stoją w korkach średnio 9 godzin miesięcznie, a przeliczając czas na pieniądze, rocznie tracą aż 81% średnio-miesięcznego wynagrodzenia, które we Wrocławiu wynosi 3 549 złotych.

- Analizując te problemy i wychodząc im naprzeciw, nie możemy zapomnieć o każdej z grup, które korzystają z komunikacji publicznej. Oczywiście nie może być tak, że stawiamy jedynie na poszerzenie ulic i na dodatkowe parkingi, ponieważ na sam koniec przynosi to odwrotne efekty. Komunikacja publiczna ma być realną alternatywą dla dojazdu samochodów. To jest cel i wyzwanie na najbliższe lata – stwierdził poseł.

Dalsze plany w ramach Zielonego Światła dla Wrocławia zostały podzielone na trzy fazy. Faza pierwsza to cykl debat i spotkań. Fazę drugą stanowić będzie inicjowanie prac nad wdrożeniem wypracowanego programu. Realizacja programu, to już faza trzecia, rozpocznie się od 2018 roku.

Foto/Video: Mikołaj Czerwiński

Dodaj komentarz

Komentarze (0)