1. Tydzień ligi Spartan Cup za nami

niedziela, 25.9.2016 20:39 1405 0

W minionym tygodniu rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej ligi Spartan Cup. Jednym z ważniejszych wydarzeń pierwszego tygodnia był jak zawsze mecz o Superpuchar, w którym gra zwycięzca ekstraklasy oraz zdobywca Pucharu Ligi. Drugi raz z rzędu, choć z odwrotnych nominacji, zagrały ze sobą zespoły Gumzamet Fidasz oraz Mateco Huby. Mecz, jak zwykle w przypadku tych drużyn, był bardzo zacięty. Do połowy Fidasz wygrywał 1:0 po golu Marcina Karlińskiego. Po zmianie stron Mateco, dzięki Łukaszowi Skowrońskiemu, doprowadziło do wyrównania i z każdą chwilą odważniej atakowało, co skutkowało groźnymi kontrami gospodarzy.

Właśnie po jednej z kontr, kapitan Fidasza, Adrian Gorzka, zdobył bramkę na 2:1. Fidasz do ostatniego gwizdka nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia i po raz drugi w tym roku (poprzedni wiosną) zdobywa Superpuchar.

Wracając do meczy ligowych również mieliśmy kilka bardzo interesujących spotkań. ..... Już pierwszego dnia niespodziankę sprawił beniaminek ekstraklasy – Wolves Wrocław, który wygrał 2:1 z Politechniką (mistrz wiosny 2015). Było to jedno z tych spotkań, które udowadniają, że ambicją można wygrać z każdym, tylko każdy musi dać z siebie maksimum. Politechnika zlekceważyła rywala, co skończyło się dla nich tragicznie, w 17 minucie, po stałym fragmencie, obrońca Politechniki niefortunnie odbił piłkę trafiając do własnej bramki. Drugim ciosem była bramka w 25 minucie, Dominik Olszewski ograł dwóch rywali na prawym skrzydle i dośrodkował perfekcyjnie do Rafała Marca, który z 3 metrów nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Politechnika w drugiej części meczu bardzo chciała wyrównać, ale im bardziej się spieszyła, tym bardziej była niedokładna. Ostatecznie honorowe trafienie zaliczył Tomasz Długosz, który z 20 metrów uderzył tak, że bramkarz mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada do siatki.

XIV edycja, to czas powrotów, jednym z nich jest, głośny powrót Śródmieścia, wielokrotnego mistrza ekstraklasy, który zakończył grę w Spartan Cup po XI edycji.. Wrócili w wielkim stylu wygrywając 12:2 z NG Engineering, bramki dla Śródmieścia zdobywali: Łukasz Majchrowicz (6), Daniel Grąz (2), Przemysław Sikorski (2), Tomasz Sochań (1) oraz jedna samobójcza obrońcy NGE. Dla Engineering obie bramki zdobył Tomasz Hanka. Śródmieście należy do faworytów w wyścigu o awans do ekstraklasy, ale jeśli nie chcą czekać do wiosny, to już teraz mogą udowodnić swoją siłę w rozgrywkach o Puchar Ligi, które zaczynają się w pierwszym tygodniu października, ich rywalem będzie Wolves Wrocław.