Amatorska Liga Siatkówki VolleyWro Spartan 2017

czwartek, 13.4.2017 11:57 892 0

Chyba nikt z obecnych w hali przy ul. Krajewskiego nie spodziewał się aż tak sensacyjnych rozstrzygnięć! Faworyci skarceni, pierwszą wygraną w sezonie notuje Invictus Wrocław!

Spotkanie otwierające 8. Kolejkę Ligi VolleyWro Spartan pomiędzy Fatamorganą i Zenitem, było bez wątpienia pojedynkiem za sześć punktów. Czemu? Obie ekipy potrzebują ich, aby zagwarantować sobie pewne miejsce w F4 rozgrywek. O ile Zenit miał jeszcze margines błędu, o tyle Fatamorgana na przegraną raczej pozwolić sobie już nie mogła i tego nie uczyniła – po niezwykle emocjonującym meczu, w trzech setach rozstrzygnęła wynik spotkania na swoją korzyść (17:25, 25:18,15:12).
MVP spotkania wybrano przyjmującego zwycięzców - Tomasza Janusza.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą najmocniejsze ekipy Ligi – ówczesny vice-lider tabeli podejmował faworyta i jednocześnie lidera rozgrywek – team Korków. Początek spotkania, wskazywał na to, iż zebrani kibice będą świadkami przysłowiowego „lania” JJ przez Korków, jednak później, na parkiecie zaczęły dziać się siatkarskie cuda i niespodziewanie JJ International odrobił straty (a przegrywał 7:17!) i wygrał dwa kolejne sety, dopisując na swoje ligowe konto kolejne 3 pkt. (25:22, 25:22).
Tytuł najlepszego zawodnika ponownie powędrował do przyjmującego JJ – Vincenzo Caggiuli.

Ponownie jak w ubiegłym tygodniu, największa niespodzianka czekała kibiców w meczu nr 3. Zespół nieposiadający w swym dorobku ligowym żadnego punktu podejmował jednego z pretendentów do wygrania rozgrywek – Elektron Wrocław. Z jakim skutkiem? Piorunującym! W trzech setach drużyna Invictusa pokonała rywala (12:25, 25:18, 15:9), sięgając po pierwsze, historyczne zwycięstwo w Lidze VolleyWro Spartan.
MVP spotkania? Bezdyskusyjnie atakujący Invictusa – Marcin Muszyński.

Wyniki spotkań 8. Kolejki Ligi VolleyWro Spartan zatrzęsły ligową tabelą! Na fotel lidera ponownie powrócił JJ International, spychając na drugie miejsce team Korków. Trzecia lokata, mimo przegranej, wciąż należy do Zenitu. Natomiast 4 i 5 miejsce zajmują kolejno Fatamorgana i Elektron. Różnice pomiędzy tymi ekipami są minimalne, co wróży emocjonującą walkę w dwóch ostatnich seriach spotkań!

9. Kolejka Ligi VolleyWro Spartan już w niedzielę 23.04 od godz. 10:00!