Bez sensacji w karate

wtorek, 25.7.2017 22:02 2142 0

Zawodnicy z Japonii i Francji zdominowali rywalizację o złoto w karate podczas The World Games 2017. O krok od medalu była też Polka Magdalena Nowakowska, ale w walce o trzecie miejsce przegrała z Serap Oscelik z Turcji 0:2.

Nowakowska była jedną z biało-czerwonych nadziei na medal w karate. Starcie o brąz rozpoczęła bardzo dobrze, ale niestety w decydującym momencie lepsza okazała się Turczynka Serap Ozcelik. Co ciekawe, złoto zdobyła zawodniczka z Francji Alexandra Recchia, z którą Polka rywalizowała w półfinale. Recchia po zaciętej walce o złoto pokonała jedną z faworytek w kategorii kumite do 50 kg Japonkę Miho Miyaharę.

Jest mi bardzo przykro bo szansa na medal była ogromna. Co z tego, że początek mojej walki o trzecie miejsce był nawet niezły, skoro końcową fazę popsułam. Bardzo chciałam tu coś osiągnąć, bo Wrocław to moje miasto. To byłaby fantastyczna historia móc zdobyć medal na tak wielkiej imprezie, jaką jest The World Games i to jeszcze na oczach swojej rodziny i znajomych – mówiła Polka tuż po walce o brąz.

Pierwszy dzień zawodów w karate zdominowali Japończycy i Francuzi. W kategorii kata pewne zwycięstwo zaliczył Ryo Kiyuna. W tej samej kategorii, ale w rywalizacji kobiet równych sobie nie miała Kiyou Shimizu. Sporo emocji kibicom na trybunach dostarczył finał w rywalizacji mężczyzn w kategorii kumite do 67 kg. Ostatecznie lepszy okazał się Francuz Steven Dacosta, choć w czasie kwalifikacji na faworyta wyrastał Brytyjczyk Jordan Thomas. W grupie kumite 60 kg zwyciężył reprezentant z Azerbejdżanu Firdosi Farzaliyev, który pokonał aktualnego mistrza świata Irańczyka Amir Mehdizadeh. W klasyfikacji kumite 55 kg złoto zdobyła Brazylijka Valeria Kumizaki.

Jutro przed nami na kompleksie sportowym GEM przy ul. Mianowskiego kolejne zmagania w zawodach karate i kolejna szansa na pierwszy polski medal w tej dyscyplinie.

Źródło: TWG 2017 Foto: Mikołaj Czerwiński