komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 19 sierpnia 2017

Boleslawa, Juliana

Boże Ciało – trasy wrocławskich procesji

środa, 14.6.2017 14:50 , komentarze: 0 , odsłony: 319
kategorie artykułu:

W czwartek, 15 czerwca 2017 r., ulicami Wrocławia przejdą procesje eucharystyczne. Można spodziewać się utrudnień w ruchu. 

Największa z procesji wyruszy po mszy świętej z Ostrowa Tumskiego. Po mszy o godz. 10.00 w katedrze, której przewodniczyć będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, procesja wyruszy z katedry wrocławskiej do bazyliki pw. św. Elżbiety w Rynku (kościół garnizonowy).

Trasa procesji: przez ul. Katedralną, pl. Kościelny, obok kościoła Św. Krzyża (tam będzie pierwszy ołtarz), Wyspa Piasek: ul. NMP i ulica św. Jadwigi; ul. Piaskowa (drugi ołtarz), pl. Nowy Targ, ul. św. Katarzyny (trzeci ołtarz), ul. Wita Stwosza i Rynek (czwarty ołtarz). Procesja zakończy się przy Bazylice św. Elżbiety w Rynku.

Trasy procesji w parafiach:

  • Parafia pw. NMP Matki Kościoła, Polanowice, ul. Kamieńskiego,
    Procesja po mszy o 11.00.
    Po mszy św. wyjście z kościoła, przejście ulicą Kamieńskiego w kierunku ul. Starościńskiej do figurki i powrót do kościoła. - Opracowanie www.wroclaw.pl
  • Parafia pw. św. Henryka, ul. Gliniana,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji: ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą.
  • Parafia pw. św. Kolbego, Gądów,
    Parafia pw. Miłosierdzia Bożego,
    Nie będzie procesji eucharystycznej o godz. 10.00 z parafii Miłosierdzia Bożego do kościoła na Gądowie w związku z prośbą Kurii Metropolitalnej o udział w Centralnej Procesji Bożego Ciała z katedry wrocławskiej do bazyliki św. Elżbiety.
  • Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, ul. Szkocka,
    Procesja wyruszy po mszy św. o 9.30.
    Trasa: ulicami parafii.
  • Parafia pw. św. Jadwigi, Kozanów,
    Parafia pw. Macierzyństwa NMP, Pilczyce,
    Msza św. z godz. 9:00 zostanie odprawiona w kościele Macierzyństwa NMP na Pilczycach.
    Trasa procesji: ul. Gwarecka, Dokerska, Kozanowska, Modra, Gołężycka, Kolista, Kozanowska.
  • Parafia pw. NMP Królowej Pokoju, Popowice,
    Procesja po mszy o godz. 9.00.
    Trasa ulicami: Rysią, Popowicką, Białowieską i Rysią. Zakończenie procesji przy głównym wejściu do kościoła.
  • Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Stabłowice,
    Procesja wyrusz po mszy o godz. 10.00.
    Trasa ulicami: Boguszowską, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką.
  • Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki, ul. Koszalińska,
    Procesja po mszy o 10.00.
    Trasa ulicami parafii.
  • Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Jagodno
    Procesja po mszy o godz. 12.30.
    Trasa procesji ul. Jagodzińską.
  • Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika, ul. Krakowska
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa ulicami: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką.
  • Parafia pw. św. Augustyna, ul. Sudecka,
    Procesja o 16.00.
    Trasa ulicami: Sudecką, Sztabową, Drukarską, Kamienną, następnie przez plac Powstańców Śląskich, Sudecką do kościoła.
  • Parafia pw. Bożego Ciała, ul. Świdnicka,
    Parafia pw. św.św. Doroty, Wacława i Stanisława, ul. Świdnicka,
    Parafia św. Mikołaja, paulini, ul. św. Antoniego,
    Procesja rozpocznie się po mszy o 12.00 z kościoła pw. Bożego Ciała.
    Trasa procesji biegnie pomiędzy kościołami Bożego Ciała i św.św. Doroty, Wacława i Stanisława.
  • Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka, aleja Pracy,
    Procesja po mszy o 9.00.
    Trasa procesji: ulicami parafii.
  • Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji ulicami: Grochowa, Jemiołowa, Krucza
  • Parafia pw. św. Ignacego Loyoli, ul. Stysia,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa: ulicami parafii. - Opracowanie www.wroclaw.pl
  • Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, Zgorzelisko, ul. Litewska,
    Procesja wyruszy po mszy o 12.30.
    Trasa procesji ul. Inflancka, później równolegle do ul. Kiełczowskiej, ul. Poleska i powrót do kościoła ul. Litewską.
  • Parafia pw. św. Jana Ewangelisty, Zakrzów,
    Procesja po mszy św. o godz. 10.30.
    Trasa procesji: z kościoła do ulicy Królewskiej, ulicą Królewską, ulicą Zatorską, ul. Armii Ludowej do ul. Kujbyszewskiej.
  • Parafia pw. św. św. Jakuba i Krzysztofa, Psie Pole,
    Procesja po mszy o godz. 10.00.
    Trasa ulicami: Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką.
  • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pawłowice, ul. Barwinkowa,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa procesji ulicami: Starodębową, Pawłowicką, Przedwiośnie, Barwinkową i Malwową, a ołtarze w miejsca tradycyjne.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Strachocin, ul. Tatarakowa,
    Procesja ulicami parafii po mszy o godz. 9.30.
  • Parafia pw. św. Faustyny,
    Procesja ulicami osiedla po mszy o 9.00. Zakończenie procesji przy kościele Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia przy ul. Wittiga.
  • Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice,
    Procesja po mszy o 9.00.
    Trasa procesji ulicami: Redycką, Sołtysowicką, Gimnazjalną, Bagatela, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Różanka,
    Procesja po mszy o 15.30. 
    Trasa procesji ulicami parafii.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Polanowice,
    Procesja po mszy o 11.00.
    Trasa procesji ulicą Kamieńskiego w kierunku ul. Starościńskiej do figurki i powrót do kościoła.
  • Parafia pw. Odkupiciela Świata, ul. Macedońska,
    Parafia pw. św. Antoniego, Karłowice,
    Procesja po mszy o 9.00 w kościele przy ul. Macedońskiej.
    Trasa: ul. Macedońska, ul. Obornicka, ul. Broniewskiego i al. Kasprowicza. 
  • Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Osobowice,
    Procesja po mszy o 9.00. 
    Trasa procesji ulicami Palisadową, Osobowicką, pl. Wyzwolenia.
  • Parafia pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hubska,
    Procesja po mszy o 12.30.
    Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowania ulic Przestrzennej i Wapiennej, do gimnazjum, dalej do skrzyżowania ulic Gajowej i Przestrzennej i do kościoła.
  • Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Jabłeczna,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji: ul. Jabłeczna, ul. Orzechowa, róg Niemczańskiej i ul. Świeradowska.
  • Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa ulicami: ul. Bardzką, Krynicką, Armii Krajowej oraz Bardzką.
  • Parafia pw. św. Ojca Pio,
    Procesja po mszy o 10.30.
    Trasa procesji: ul. Ołtaszyńska, Bajeczna, Motylkowa, Malownicza, Nastrojowa i powrót ul. Ołtaszyńska.
  • Parafia pw. św. Anny, Oporów,
    Procesja po mszy o 11.00.
    Trasa procesji ulicami: aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki.
  • Parafia pw. Trójcy Świętej, Krzyki,
    Procesja po mszy o 9.00.
    Trasa procesji: ul. Letnia, Zimowa, Jesienna, Sowia, Deszczowa.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Klecina,
    Procesja ulicami parafii po mszy o 10.00.
  • Parafia pw. Opieki św. Józefa, Ołbin,
    Procesja po mszy o 11.30.
    Trasa procesji ulicami: Ołbińską, Niemcewicza, Jagiellończyka, Myśliwską, Pobożnego.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, al. Brűcknera,
    Po mszy św. o godz. 8.00 wierni pójdą do katedry, aby wziąć udział w centralnych uroczystościach, które rozpoczną się po mszy św. o godz. 10.00, a zakończą w kościele garnizonowym. - Opracowanie www.wroclaw.pl
  • Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Wyszyńskiego
    Procesja po mszy o 12.30.
    Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowań ulic Nowowiejskiej i Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego, Wyszyńskiego i Nowowiejskiej.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.8.2017 09:00
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
czwartek, 15.6.2017 09:10
poniedziałek, 12.6.2017 12:40
poniedziałek, 12.6.2017 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI