komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 13 grudnia 2017

Lucji, Otylii

Finał projektu Wrocław Łączy Nas Ciepło

wtorek, 28.11.2017 22:04 , komentarze: 0 , odsłony: 222
kategorie artykułu:

Fundacja OPEN MIND i CRZ Krzywy Komin zapraszają na otwarcie wystawy „SMOG. Jak walczyć z miejskim potworem?”. Będzie to wyjątkowa ścieżka edukacyjna dla dzieci i dorosłych pełna ekologicznych zagadek, prostych i bardziej skomplikowanych rozwiązać. Wystawa zamyka I edycję projektu „Wrocław – łączy nas ciepło!”. 9 grudnia, od godz. 12.00 do 18.00 w programie znajdą się, m.in. eko-rozmowy przy drugim śniadaniu z Piotrem Antoniewiczem, zielone warsztaty dla dzieci i dorosłych, wernisaż wystawy, dużo śmiechu i zabawy!

Wystawa podsumowuje prawie dziewięciomiesięczną edukacyjno-ekologiczną przygodę pełną zadań w laboratoriach, oryginalnych warsztatów, wycieczek, oraz wyjątkowych zwrotów akcji! Podczas ekologicznej przygody dzieci w wieku od 6 do 13 lat wspólnie z naukowcami i społecznikami rozkładały powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzały czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Odwiedziły, m.in. m.in. Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery, Planetarium, Ogrody Doświadczeń Humanitarium i Wrocławską Elektrociepłownie by dowiedzieć się, czym jest smog, jak negatywne mogą być skutki jego obecności i jak z nim walczyć. Dzielni odkrywcy wyruszyli także na wrocławskie Nadodrze by zobaczyć na własne oczy wpływ zanieczyszczeń na środowisko miejskie i przyczynić się do zazielenienia naszego miasta, sadząc ponad 3000 krzewów przy ulicy Otwartej.

9 grudnia, w CRZ Krzywy Komin, o godz. 12.00 podczas tradycyjnych grudniowych „Rozmów przy Drugim Śniadaniu” zapraszamy do udziału w wykładzie i otwartym rodzinnym panelu dyskusyjnym z Piotrem Antoniewiczem. Śniadanie serwować będzie dla Was będzie Natalia Gmyrek, finalistka 6. edycji MasterChef Polska. W programie do godz. 18.00 odbędą się także zielone warsztaty „Las w słoiku” dla dorosłych i „Zielono mi…” dla dzieci. OZE Wiatr. Konstruowanie – to wyzwanie dla dzieciaków, które kochają kreatywne eko-budowanie, zapalnych miłośników tworzenia zapraszamy na warsztaty „Przygoda z książką - historia w harmonijce. O godz. 16.00 koniecznie wpadnijcie na wernisaż otwierający wystawę, obejrzycie m.in. zdjęcia, film, rozwiążecie zagadki i poznacie tajemnice „Smart City”. Wystawę będziecie można oglądać do 31 grudnia 2017.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche