Górnik Wałbrzych lepszy od Piast Żerniki Wrocław

niedziela, 3.9.2017 10:36 1176 0

Podopieczni Macieja Jaworskiego od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry. Przez większość pierwszej połowy przewaga gospodarzy nad rywalem z Wrocławia była aż nadto widoczna. Brakowało jednak skuteczności pod bramką rywala.

Pierwszej dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Damian Migalski, który już w 8 minucie spotkania mógł otworzyć wynik spotkania. Zaledwie 5 minut później dogodną okazję marnuje Smoczyk. Do 25 minuty piłkarze Górnika mieli mecz pod pełną kontrolą. Wtedy to jednak nieoczekiwanie dla wszystkich piłkarz gości zostaje faulowany w polu karnym. Sędzie wskazuje na 11 metr. Strzał celny i jest 1:0 dla gości.

Chwila konsternacji nie trwała długo. Już 2 minuty później to Migalski jest przewracany pod bramką rywala i tym razem rzut karny dla Górnika. Szansę bezwzględnie wykorzystuje Dariusz Michalak. Jest 1:1. Gospodarze atakują coraz śmielej. Przed przerwą w 37 minucie błąd rywala wykorzystuje Chajewski i biało-niebiescy obejmują prowadzenie.

Po zmianie stron zawodnicy Macieja Jaworskiego w dalszym ciągu dążą do udokumentowania swojej przewagi. Trzeciego gola zdobywa Jan Rytko, który przepięknym strzałem pokonuje bramkarza gości. Górnik przeważa i w 84 minucie Chajewski zdobywa kolejną bramkę. Jest 4:1 i zaledwie kilka minut do końca meczu.

Ostatnie chwile przed końcowym gwizdkiem wprawiają kibiców w osłupienie. Górnik wciąż atakuje, ale to Piast zdobywa gole. Najpierw po rzucie rożnym. Później z rzutu karnego. Sędzia kończy spotkanie. Górnik Wałbrzych pokonuje zespół Piasta Żerniki Wrocław 4:3.

Górnik Wałbrzych - Piast Żerniki Wrocław 4:3 (2:1) 28' (k) Michalak, 38' 84' Chajewski, 66' Rytko

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Smoczyk, Gawlik, Krzymiński, Młodziński, Rytko, Chajewski, Sobiesierski, Migalski, Słapek