Impelki wygrywają z BKS w Orlen Lidze!

poniedziałek, 16.1.2017 08:57 1460 0

Impel Wrocław pokonuje BKS Profi Credit Bielsko-Biała w meczu 16. kolejki Orlen Ligi i dopisuje kolejne 3 punkty do ligowej tabeli!

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Mnożące się błędy w przyjęciu wrocławianek, a także dobra postawa w bloku bielszczanek pozwoliły BKSowi na osiągniecie znaczącej przewagi (17:11). Różnica ta utrzymywała się do stanu 24:16. Wtedy to Impelki obroniły 5 piłek setowych, a partia zakończyła się wynikiem 25:21. Drugi set ponownie lepiej rozpoczęły bielszczanki (6:3). Jednak dwa ataki i blok Agnieszki Kąkolewskiej szybko wyrównały stan (6:6). Od tego momentu to Impelki wypracowały sobie przewagę (8:11), którą równie szybko straciły. Dobra postawa Natalii Mędrzyk w polu serwisowym pozwoliła wrocławiankom na kolejne prowadzenie (11:16). W prawdzie siatkarki z Dolnego Śląska popełniały bezpośrednie błędy w przyjęciu – jednak zachowały wysoką skuteczność w ataku, który był największą bronią wrocławianek. Set zakończył się wynikiem 20:25. Z animuszem trzecią odsłonę spotkania rozpoczęły przyjezdne (0:12). Główna w tym zasługa Joanny Kaczor, która posyłała trudne zagrywki na stronę rywalek. Na uwagę jednak w tej części partii zwróciła Monika Ptak – autorka punktowych ataków i bloku. Niemoc po stronie bielszczanek przerwała Aleksandra Wańczyk. Od tego momentu gra się trochę wyrównała, jednak to Impelki wciąż popisywały się efektownymi akcjami. Gospodynie próbowały zmniejszyć dystans punktowy dzielący oba zespoły. Udało się to dzięki agresywnym zagrywkom (9:18). Kolejny przestój wrocławiankom przydarzył się tuż przed końcem seta – rywalki zdążyły odrobić jeszcze kilka punktów, a partia zakończyła się wynikiem 16:25.

Początek ostatniej partii to powtórka z trzeciego seta. Impel bardzo szybko osiągnął przewagę – 0:5. Joanna Staniucha-Szczurek zdobyła pierwszy punkt dla bielszczanek, jednak w kolejnych akcjach to ponownie górą były wrocławianki. Micha Hancock nie miała problemów z wyborem atakującej. Wyśmienicie spisywały się, czy to skrzydłowe, czy to środkowe. W niektórych akcjach kibiców w zdziwienie wprawiała Megan Courtney prezentując swoje atomowe ataki. Finalnie – nie mogło się skończyć inaczej niż zwycięstwem Impelek – tym razem 13:25

BKS Profi Credit Bielsko – Biała : Impel Wrocław 1:3 (25:21, 20:25, 16:25, 13:25)

BKS Profi Credit Bielsko – Biała: Staniucha-Szczurek (6), Mikyskova (11), Trojan (4), Gryka (1), Moskwa (6), Mucha (12), Wojtowicz (L) oraz Perlińska, Wańczyk (6), Skrzypkowska, Pasznik (3), Brzezińska

Impel Wrocław: Kossanyiova, Ptak (11), Kąkolewska (6), Kaczor (18), Hancock (7), Courtney (13), Sawicka (L) oraz Konieczna, Bałucka (1), Wysocka, Mędrzyk (19)

źródło: Wrocław pl