Koszykarki Ślęzy z brązowym medalem mistrzostw Polski!

środa, 4.5.2016 08:15 1139 0

W drugim meczu o trzecie miejsce Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały na wyjeździe MKS Polkowice 64:59. Tym samym wrocławianki wygrały półfinałową rywalizację 2-0 i zdobyły pierwszy po 14 latach oczekiwania medal dla Ślęzy.

Zgodnie z przewidywaniami drugie spotkanie rywalizacji Ślęzy z MKS-em było bardzo zacięte i wyrównane. Znów też dominowała obrona i oba zespoły miały niemałe problemy ze zdobywaniem punktów. Pierwsza kwarta to gra kosz za kosz, przerywana stratami i niecelnymi rzutami jednych i drugich. Po dziesięciu minutach minimalnie lepsze były wrocławianki (15:14).

Drugą część gry lepiej rozpoczęły miejscowe. Po kwadransie rywalizacji MKS prowadził 23:17. Straty po stronie wrocławskiej natychmiast jednak odrobiły Amerykanki – Chay Shegog, a przede wszystkim Marissa Kastanek. Gdy punkty dołożyła Katarzyna Krężel, zrobiło się 29:23 dla Ślęzy. Jeszcze przed przerwą Agnieszka Majewska i Agnieszka Skobel skróciły dystans i na półmetku było 29:27 dla wrocławianek.

Trzecia kwarta także nie przyniosła przełomu. Najwyższe prowadzenie Ślęzy w tej części gry to sześć oczek (46:40). Przed decydującą odsłoną meczu wszystko było jeszcze możliwe. Wrocławianki prowadziły, ale tylko 46:42.

Sprawa zwycięstwa zaczęła się klarować po rozpoczęciu czwartej kwarty. Po pięciu minutach było już 57:46 dla Ślęzy. Wtedy jednak MKS zerwał się do jeszcze jednego ataku. W efekcie polkowiczanki wygrały kolejny fragment gry aż 13:0 i objęły prowadzenie 59:57. Jak się jednak później okazało, miejscowe nie zdobyły w tym spotkaniu więcej punktów. Wygraną Ślęzie dały „trójka” Agnieszki Kaczmarczyk oraz skuteczne rzuty wolne Sharnee Zoll i Marissy Kastanek.

Brąz wywalczony w tym sezonie to dziewiąty medal w historii sekcji koszykówki Ślęzy. Wrocławianki mają w swojej kolekcji jedno złoto, cztery srebra i cztery trzecia miejsca.