komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Miasto objęło wsparciem konserwatorskim 35 obiektów zabytkowych

piątek, 19.5.2017 16:11 , komentarze: 0 , odsłony: 725
kategorie artykułu:

W tym roku Miasto przyznało dotacje w kwocie 6.835.000 zł na remont i konserwację 35 obiektów zabytkowych, położonych we Wrocławiu. Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, kompetencje i obowiązki co do sprawowania pieczy nad historycznym dziedzictwem kulturowym należą do organów administracji rządowej i samorządowej w sensie ochrony, zaś co do opieki – do właścicieli zabytków. We Wrocławiu Miejski Konserwator Zabytków realizuje wszelkie zadania co do ochrony zabytków w granicach miasta, jest także między innymi, powołany do udzielania dotacji na konserwację i restaurację obiektów zabytkowych, które w tym przypadku skierowane były do organizacji pozarządowych.

Nawet niewielkie wsparcie finansowe ale systematycznie przekazywane sprawia, że Wrocław w widoczny sposób zmienia się w wielu miejscach. Naszą powinnością jest ocalenie zabytkowych obiektów dla przyszłych pokoleń - powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia w trakcie uroczystego wręczenia umów dotacyjnych.

Przyznane dotacje, to także nowe obowiązki wobec tych, którzy je dostają. Muszę jednak zaznaczyć, że starania beneficjentów, to także duży wysiłek z ich strony i sprostanie wszystkim wymogom konserwatorskim - dodała Agata Chmielowska,  p.o. dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Uroczyste wręczenie umów dotacyjnych odbyło się dzisiaj, o godz. 12.00 w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym przy pl. Katedralnym 14.

Lista dotacji: kliknij TUTAJ

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 11.12.2017 09:10
poniedziałek, 11.12.2017 08:15
poniedziałek, 11.12.2017 08:05
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ