komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora

Najniższe i najwyższe emerytury na Dolnym Śląsku

wtorek, 21.11.2017 19:22 , komentarze: 2 , odsłony: 993
kategorie artykułu:

Wrocław

Najniższe emerytury wypłacane przez Oddział ZUS we Wrocławiu to zaledwie kilkadziesiąt groszy, np. 20 groszy otrzymuje mieszkaniec Wrocławia, któremu wysokość świadczenia wyliczono jedynie ze składek zewidencjonowanych na jego koncie od jednej umowy zlecenia zawartej na zaledwie 3 miesiące. Pan zaznaczył we wniosku, że nigdy nie pracował zawodowo i nie ma żadnych świadectw pracy. Prawdopodobnie jest to osoba bezdomna, gdyż podaje adres zamieszkania w schronisku dla bezdomnych.

Najwyższa wypłacana we Wrocławiu emerytura to ponad 10 000 złotych wyliczone dla pana urodzonego w 1936 r. Kwota emerytury została naliczona zarówno z kapitału początkowego jak i składek zewidencjonowanych na koncie naszego ubezpieczonego. Pan wykazał także bardzo długi, bowiem ponad 54 letni staż pracy. Co ciekawe pan przez całe swoje życie pracował na kierowniczym stanowisku w jednej firmie - w branży spółdzielczości spożywczej.

Wałbrzych

Najniższe emerytury wypłacane przez Oddział ZUS w Wałbrzychu wynoszą zaledwie kilkadziesiąt groszy, np. 28 groszy otrzymuje kobieta ur. 1956, która na przestrzeni całego swojego życia udokumentowała zaledwie 18 dni pracy – po 1998 i nie posiada kapitału początkowego. Najwyższe świadczenie wypłacamy zaś emerytowi mieszkającemu na terenie naszego Oddziału na kwotę ponad 16 000 złotych. Na tą bardzo wysoką kwotę składa się przede wszystkim bardzo długi staż pracy wynoszący ponad 57 lat. Pan na emeryturę przeszedł w wieku 77 lat po zakończeniu kariery nauczyciela akademickiego. 

Legnica

Najniższe emerytury wypłacane przez Oddział ZUS w Legnicy kształtują się na poziomie kilku złotych, np. 3,24 zł otrzymuje kobieta, która na przestrzeni całego swojego życia udokumentowała zaledwie kilka miesięcy pracy (wykonywała ją na umowy - zlecenia). Na dodatek, Pani ta nie ma ustalonego kapitału początkowego, ponieważ przed 1.01.1999 r. nie podlegała ubezpieczeniom, czyli jak przypuszczamy - nie pracowała.

Najwyższe świadczenie wypłacamy zaś emerytowi mieszkającemu na terenie naszego Oddziału na kwotę ponad 12 000. Na tą wysoką kwotę wpływ miał - poza wysokością odprowadzanych do ZUS składek - także bardzo długi staż pracy.  Pan udokumentował aż 57 lat pracy w sektorze ochrony zdrowia.  Podane wysokości to kwoty brutto.

 

Wasze komentarze

piątek, 8.12.2017 09:00
poniedziałek, 20.11.2017 17:08
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ