komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Niebawem ruszy budowa zewnętrznej siłowni w Parku Grabiszyńskim

czwartek, 12.10.2017 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 211
kategorie artykułu:

Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał wykonawcę, który wybuduje zewnętrzną siłownie w Parku Grabiszyńskim, przy Górce Skarbowców. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 - projekt nr 400.

Park Grabiszyński cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród okolicznych mieszkańców, ale także wśród innych wrocławian, którzy szczególnie cenią sobie aktywność fizyczną. Propozycja stworzenia w nim zewnętrznej siłowni (WBO 2016, projekt nr 400) wynika z chęci uatrakcyjnienia przestrzeni i zapewnienia dostępności do niej wszystkim zainteresowanym. 

Nieopodal Górki Skarbowców powstanie znakomity plac ćwiczeń dla ludzi w różnym wieku. Młodzież i dorośli skorzystają ze standardowych przyrządów, seniorzy z mniej absorbujących, a dzieci z wersji mini, która nauczy ich prawidłowego wzorca ruchowego. Rodzinny spacer będzie mógł przeobrazić się w pełną aktywności i uśmiechu aktywność fizyczną. 

Wśród wielu przyrządów do ćwiczeń mają znaleźć się m.in.: wioślarz, twister, wahadło, biegacz, koła tai chi, masażer bioder i pleców. Natomiast wśród elementów małej architektury na pewno nie zabraknie: ławek parkowych, koszy na śmieci, stojaków rowerowych czy tablic informacyjnych.

Zarząd Zieleni Miejskiej na oferty wykonawców biorących udział w przetargu czekał do 4 października. Podpisano umowę z firmą Agrobud, która jeszcze w tym miesiącu rozpocznie prace. Termin wykonania zamówienia ustalono na 8 grudnia. Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje planów, wszystko zostanie oddane do użytku zgodnie z planem.

Już niedługo mieszkańcy Wrocławia doczekają się kolejnego miejsca na mapie miejskich aktywności fizycznej.

źródło: Wrocław Rozmawia

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 11.12.2017 09:10
poniedziałek, 11.12.2017 08:15
poniedziałek, 11.12.2017 08:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche