komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Joanny, Kazimiery

Od dziś brak przejścia kładką Zwierzyniecką

poniedziałek, 19.6.2017 09:50 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Na dzień 19 czerwca zaplanowano zamknięcie kładki Zwierzynieckiej w związku z jej trwającym remontem.
Jest to konieczne jeszcze w czerwcu z uwagi na duży zakres robót, parametry techniczne kładki (240 m długości) oraz krótki termin jaki pozostał do ukończenia prac – 31 października br.
Remontu wymaga cały ustrój nośny kładki wraz z przyczółkami. Zarówno pomost jak i balustrady zostaną zdemontowane dlatego technicznie nie ma możliwości utrzymywania ruchu pieszego i rowerowego w trakcie remontu.
Wszystkie sieci podwieszone pod kładką muszą zostać zabezpieczone a sieć energetyczna ŚN stanowiąca własność Tauron SA oraz MPWiK zostanie przebudowana.
Inwestycja ma na celu poprawę stanu technicznego kładki oraz poprawę dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych, co zostanie osiągnięte poprzez budowę podjazdów w miejscu istniejących schodów.
Wjazd na kładkę od strony południowej (ulica Na Grobli) również zostanie poddany pracom remontowym aby zwiększyć standard istniejącej nawierzchni na podjeździe (szacujemy, że prace na tym odcinku będą prowadzone we wrześniu/październiku). Generalnym wykonawcą prac jest Intop Warszawa, koszt realizacji zadania wyniesie ok 3,5 mln. zł.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
1
niedziela, 20.8.2017 15:37
sobota, 19.8.2017 19:16
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki