komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Pijany dopłynął do środka Odry i zabrakło mu siły, żeby wrócić na brzeg

sobota, 5.8.2017 09:40 , komentarze: 0 , odsłony: 2553
kategorie artykułu:

Policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu podczas patrolowania rzeki Odry w okolicach mostu Milenijnego zauważyli na środku, w wodzie osobę, która miała problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i dotarciem do brzegu. W związku z tym funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania ratownicze i wyciągnęli poszkodowanego z wody. Okazało się, że chciał on w niedozwolonym miejscu przepłynąć wpław na drugi brzeg, ale w połowie drogi zabrakło mu sił. Mężczyzna miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu pełnili służbę na Odrze. Około godz. 17.00 podczas kontroli tzw. zimowiska barek nr 2 w okolicach mostu Milenijnego funkcjonariusze zauważyli w wodzie, na środku akwenu, mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i dotarciem do brzegu. W związku z tym funkcjonariusze podjęli działania ratownicze i wyciągnęli poszkodowanego na pokład łodzi. Na szczęście mężczyzna był przytomny, ale bardzo wycieńczony. Oświadczył, że chciał przepłynąć wpław całą długość akwenu, ale podczas płynięcia opadł z sił i nie mógł powrócić na brzeg. Badanie alkomatem potwierdziło, że jest po wypiciu alkoholu i ma ponad 0,3 promila w organizmie.

Policjanci przypominają, że kąpiel w rzece Odrze jest zabroniona, ponieważ stanowi ona szlak żeglugowy. Poza tym nie powinniśmy wchodzić do wody i pływać po alkoholu.

Źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 11.12.2017 10:00
niedziela, 10.12.2017 12:47
1
piątek, 8.12.2017 14:36
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI