komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Podejrzany o liczne wyłudzenia zatrzymany

wtorek, 6.6.2017 13:01 , komentarze: 0 , odsłony: 523
kategorie artykułu:

Nawet kilkadziesiąt osób z terenu całego kraju mógł oszukać mężczyzna, zatrzymany przez dolnośląskich policjantów, a podejrzany o liczne wyłudzenia pieniędzy. Korzystając z urządzeń mobilnych, oferował on poprzez jeden z portali ogłoszeniowych sprzedaż samochodów, maszyn rolniczych, czy też przyczep kempingowych, których w rzeczywistości nie posiadał. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na terenie Katowic. Policjanci namierzyli go na parkingu jednego z tamtejszych centrów handlowych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozpracowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne wyłudzenia pieniędzy na poczet sprowadzania pojazdów i maszyn z zagranicy. Podejrzany, to 49 – letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wrocławskich policjantów w tej sprawie wspierali też funkcjonariusze z Komendy Miejskiej policji w Legnicy.

Podejrzany wpadł w ręce dolnośląskich policjantów w wyniku prowadzonej przez nich pracy operacyjnej. Zatrzymany chcąc utrudnić jego namierzenie, cały czas przemieszczał się po terenie kraju. Korzystając z urządzeń mobilnych, oferował poprzez jeden z portali ogłoszeniowych sprzedaż samochodów, maszyn rolniczych, czy też przyczep kempingowych, których w rzeczywistości nie posiadał.

Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na terenie Katowic. Policjanci namierzyli go na parkingu jednego z tamtejszych centrów handlowych. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

Osoby, które były zainteresowane ofertą musiały najpierw wpłacić zaliczkę. Następnie umawiały się ze sprzedającym pod wskazanym przez niego adresem, który okazywał się być fikcyjnym. Na chwilę obecną policjanci zajmujący się tą sprawą szacują, że pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu może być nawet kilkadziesiąt osób z terenu całego kraju.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty popełnienia przestępstw, za które może mu grozić teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, który na chwilę obecną zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

źródło: Policja Dolnośląska 

 

Wasze komentarze

niedziela, 10.12.2017 12:47
1
środa, 6.12.2017 14:00
poniedziałek, 4.12.2017 15:12
2
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki