komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 25 kwietnia 2017

Marka, Jaroslawa

Policjanci z Wrocławia wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji

wtorek, 10.1.2017 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 782
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w 2016 roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych funkcjonariuszy z całego kraju znalazło się 3 wrocławskich policjantów.Przybyli na spotkanie funkcjonariusze i pracownicy Policji z całej Polski otrzymali z rąk komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka brązowe Policyjne Odznaki Sprawności Fizycznej i pamiątkowe ryngrafy. Gratulacje wyróżnionym składał także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Wśród zaproszonych oficjeli i gości honorowych znaleźli się m. in.: ks. biskup Józef Guzdek delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji, naczelny kapelan Policji ks. Jan kot, Adam Krzesiński sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Strejlau były selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Majewski wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie dyrektor sportowy PZPN, Dariusz Goźdźiak pięcioboista nowoczesny, złoty medalista olimpijski z Barcelony w 1992 r. oraz Iwona Marcinkiewicz łuczniczka, olimpijka z Atlanty, Aten i Pekinu.

Styczniowa uroczystość była drugim takim wydarzeniem zorganizowanym w siedzibie Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Pierwsze spotkanie z policyjnymi sportowcami odbyło się 5 października 2015 r.

Wśród wyróżnionych w Warszawie kilkudziesięciu policyjnych sportowców z całego kraju znaleźli się funkcjonariusze z Wrocławia:

- st. sierż. Paulina Bieć z KP Wrocław Grabiszynek – kick-boxing;
- st. asp. Piotr Bohater z KP Wrocław Stare Miasto – triathlon;
- asp. sztab. Grzegorz Droszczak z KP Sobótka – podnoszenie ciężarów.

źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
piątek, 14.4.2017 13:30
czwartek, 13.4.2017 09:02
czwartek, 13.4.2017 07:25
środa, 12.4.2017 09:16
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ