komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 21 listopada 2017

Alberta, Janusza

Poszukiwany przez Interpol został zatrzymany na wrocławskim lotnisku

piątek, 5.5.2017 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 1104
kategorie artykułu:

Dzięki wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, dotyczących kontroli granicznej na granicach zewnętrznych strefy Schengen, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol. 

3 maja 2017 r., 52-letni obywatel Wielkiej Brytanii zgłosił się do odprawy paszportowej przed odlotem samolotu do Londynu. Kiedy sprawdzenia, których dokonali funkcjonariusze Straży Granicznej potwierdziły, że mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol, podróżny został zatrzymany. W ustaleniu prawdziwej tożsamości nie przeszkodziła funkcjonariuszom nawet zmiana imienia dokonana przez poszukiwanego. Zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany za przywłaszczenie pieniędzy firmy, w której pracował oraz fałszerstwa. Za dokonane przestępstwa został skazany na 3 lata pozbawienia wolności, zwrot skradzionej kwoty oraz wysoką grzywnę. 
Zatrzymanie było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

Wasze komentarze

niedziela, 19.11.2017 09:04
czwartek, 16.11.2017 19:00
1
wtorek, 14.11.2017 11:43
2
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI