komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 21 listopada 2017

Alberta, Janusza

Realizacja programu „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”

czwartek, 12.1.2017 11:45 , komentarze: 0 , odsłony: 705
kategorie artykułu:

W styczniu br. odbyło się spotkanie w ramach III edycji programu prewencyjnego opracowanego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu pn. „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”. Całe przedsięwzięcie skierowane jest do czynnych zawodowo pań, które na co dzień mają kontakt z sytuacjami stresowymi, zagrożonych różnymi formami przemocy, ale przede wszystkim pragnących nabyć umiejętności pokonywania lęku przed napastnikiem.

Uczestników III edycji programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu” powitali, Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Krzysztof Gawlik, podkom. Ewelina Rosa oraz gospodarz szkolenia - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu Pani Aldona Olechno.

Tematem spotkania były teoretyczne i praktyczne aspekty bezpieczeństwa kobiet czynnych zawodowo. W trakcie zajęć policjantki i policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej wrocławskiej komendy miejskiej: mł. asp. Justyna Szeglowska, sierż. szt. Michał Kawalec oraz sierż. Łukasz Raczkowski poruszyli m.in. kwestie profilaktyki uzależnień oraz konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych sięgania po substancje zabronione. Omówiono tematykę cyberprzemocy oraz innych zagrożeń w wirtualnym świecie.

Istotnym elementem spotkania był blok poświęcony szeroko pojętej definicji bezpieczeństwa osobistego. Uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału, w przeprowadzonych przez instruktorów samoobrony zajęciach, które pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną i sprawność psychomotoryczną, ale przede wszystkim kształtują podstawowe umiejętności i zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
czwartek, 16.11.2017 09:00
środa, 15.11.2017 14:41
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI