komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Siedemnaście osób w samochodzie - policja zabrała prawo jazdy

sobota, 7.10.2017 19:12 , komentarze: 1 , odsłony: 1289
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej „drogówki” w ramach wspólnych działań z oławskimi funkcjonariuszami, 2 października br. pełnili służbę na terenie powiatu oławskiego. W Radłowicach (gm. Domaniów) zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przewoziła nadmiar pasażerów. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Kilka minut po godzinie 08.00 policjanci ruchu drogowego z Wrocławia,  na terenie gminy Domaniów, zatrzymali  do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen  Transporter, którym kierowała 49-letnia mieszkanka gminy Oława. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów.  Pojazd był przystosowany do przewozu dziewięciu osób, kierująca wiozła ich siedemnaście.        W związku z tym , policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Ponadto kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i ośmioma punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015r. nowymi przepisami drogowymi, kierowca straci prawo jazdy, między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów.

W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który- wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to ,kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, musi się liczyć z tym, że w razie zatrzymania, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy.

Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętać należy, że samo przewożenie  osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

Oficer prasowy KPP w Oławie

 

Wasze komentarze

Bez rozumu
sobota, 07.10.2017 19:51 autor:
dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 11.12.2017 09:10
poniedziałek, 11.12.2017 08:15
poniedziałek, 11.12.2017 08:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI