komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 września 2017

Gerarda, Ruperta

Sky Tower Run 2017!

sobota, 20.5.2017 21:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1788
kategorie artykułu:

Mistrzostwa Polski Strażaków oraz Bieg Charytatywny  towarzyszyły tegorocznemu Sky Tower Run. Ich uczestnicy, tak jak i pozostali zawodnicy Mistrzostw Polski w biegu po schodach, mieli do pokonania 1142 stopnie najwyższego budynku w Polsce.

Mistrzostwa Polski Strażaków w ramach Sky Tower Run odbyły się po raz pierwszy. Zgodnie z regulaminem zorganizowane zostały w dwóch kategoriach: bez ekwipunku bojowego i z ekwipunkiem. Aby zostać sklasyfikowanym w tej ostatniej kategorii strażak musiał posiadać własne: ubranie strażackie typu NOMEX, rękawice specjalne, hełm, maskę powietrzną, butlę powietrzną i buty gumowe typu Haix.

- Przebiegnięcie w całym rynsztunku 49 pięter, to nie lada wyzwanie. Jednak strażacy nigdy nie wiedzą, w jakich warunkach przyjdzie im pracować. Dlatego też takie zawody, to dla nich idealny trening i możliwość sprawdzenia swojej sprawności. Wcześniej takiej możliwości nie mieli - mówi strażak Bartłomiej Przedwojewski z wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Biegiem towarzyszącym Sky Rower Run 2017 był także Bieg Charytatywny, z którego dochód (podobnie jak rok temu) przeznaczony zostanie na Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.9.2017 10:14
sobota, 16.9.2017 19:00
1
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki