Ślęza w finale! Wygrała z CCC

czwartek, 13.4.2017 09:11 682 0

Ten mecz to popis siły i skuteczności Ślęzy. Dziewczyny grały ostro i zdecydowanie. Zdobyły przewagę nad rywalkami i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Teraz powalczą o złoto.

Koszykarskie emocje w półfinale play-off Basket Ligi Kobiet sięgnęły zenitu. W środę, 12 kwietnia we Wrocławiu odbył się piąty, decydujący o wszystkim mecz Ślęzy z CCC Polkowice. Bohaterką meczu byłą Marissa Kastanek.

Wyrównana walka… do czasu
Wrocławianki okazały się fenomenalnie skuteczne. Wygrały 67 do 59. Teraz powalczą z Wisłą Can-Pack Kraków o złoto. Półfinałowa rywalizacja dolnośląskich drużyn od początku dostarczała wielu emocji. Po dwóch pierwszych meczach we Wrocławiu był remis 1:1. W sobotę w Polkowicach wygrało CCC i objęło prowadzenie 2:1. W niedzielę jednak Ślęza pokazała klasę. Zdominowała czwarte spotkanie, wygrywając 71:52.

W takiej sytuacji rozstrzygający jest piąty mecz. W środę we Wrocławiu obie drużyny stanęły naprzeciw siebie ponownie. W zdecydowanie lepszej sytuacji były wrocławianki. Były u siebie i grały przed swoją publicznością. Jednak koszykarki CCC miały też spore wsparcie. Trybuny gości były aż pomarańczowe od koszulek kibiców. Po pierwszym gwizdku oba zespoły rzuciły się do walki. Jednak do połowy meczu walka była wyrównana.

Tradycyjnie – chwile grozy
Sytuacja wrocławianek załamała się w ostatniej kwarcie. Dziewczyny zbyt szybko uwierzyły, że zwycięstwo jest ich i… zawodniczki CCC wyszły na 10-punktowe prowadzenie. Kibice zdawali sobie sprawę, że zapowiada się ostra walka w ostatnich minutach meczu. Bohaterką okazała się Marissa Kastanek. Trafiała za każdym razem i dzięki niej wrocławianki wyszły na prostą i w ostatecznie wygrały.

Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 67:59 (16:18, 9:11, 19:25, 23:5).

Ślęza: Kastanek 34. (6x3), Sklepowicz 12. (2), Zoll-Norman 5., Kaczmarczyk 5., Greene 3., Rymarenko 3. (1), Treffers 3., Majewska 2.

CCC: Harrison 14., Leciejewska 12. (1), Gajda 8. (2), Stankiewicz 8., Rezan 5., Ortiz 4. W. Musina 4., Urbaniak 4.

Mecze finałowe (do trzech zwycięstw): Ślęza – Wisła Can-Pack Kraków 19 i 20 kwietnia we Wrocławiu, 29 i ew. 30 kwietnia w Krakowie oraz ew. 5 maja we Wrocławiu.

źródło: wroclaw.pl