Ślęza Wrocław w półfinale mistrzostw Polski!

poniedziałek, 4.4.2016 15:28 1029 0

Wielki mecz i wielki sukces koszykarek Ślęzy. Wrocławianki pokonały na wyjeździe Pszczółkę AZS UMCS Lublin 67:53, a w ćwierćfinałowej rywalizacji play-off 2-0. W półfinale ich rywalem będzie Wisła Can-Pack Kraków, obrońca mistrzowskiego tytułu. Pierwsze mecze 16 i 17 kwietnia.

Do niedzielnego spotkania Ślęza przystępowała z wielką chęcią na zakończenie rywalizacji, ale też z respektem dla umiejętności rywalek. Dwa poprzednie mecze z Pszczółką rozegrane w Lublinie (w lidze i Pucharze Polski) wrocławianki przecież przegrały. W końcu jednak nastąpiło przełamanie. I to w najlepszym momencie sezonu.

Zwycięstwo podopiecznych Algirdasa Paulauskasa nie było zagrożone praktycznie ani przez moment. Dość powiedzieć, że wrocławianki prowadziły w tym spotkaniu przez ponad 35 minut. Po pierwszej kwarcie było 17:14 dla Ślęzy. W drugiej przewaga urosła nawet do ośmiu oczek, ale to nie był jeszcze ten moment, w którym zaczął się „odjazd” żółto-czerwonych. Ten nastąpił po zmianie stron.

Wrocławianki jeszcze bardziej poprawiły i tak nieźle funkcjonującą wcześniej obronę. Lublinianki nie potrafiły znaleźć na to odpowiedzi i w trzeciej kwarcie były w stanie zdobyć tylko 10 punktów. Ślęza prowadziła po tej części gry aż 53:38.

W ostatniej kwarcie Pszczółka rzuciła wszystko na jedną szalę, ale i to było za mało na świetnie grający zespół Ślęzy. Wrocławianki imponowały przede wszystkim grą w obronie. Pozwoliły rywalkom trafić tylko 38 procent rzutów za dwa i 26 procent za trzy. Jakby tego było mało, miejscowe słabo wykonywały rzuty wolne (7/17).

W Ślęzie znów punktowały wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie. Najwięcej zdobyły: Sharnee Zoll (15), Agnieszka Kaczmarczyk (11) i Agnieszka Śnieżek (11). Należy też podkreślić wkład pozostałych koszykarek, także w poczynaniach defensywnych. Dla przykładu Chay Shegog miała 10 zbiórek, a Sandra Linkeviciene 7. Egle Sulciute zaliczyła 3 przechwyty, a wspominana Agnieszka Kaczmarczyk aż 4 bloki.

Półfinałowa rywalizacja Ślęzy z Wisłą Can-Pack rozpocznie się za dwa tygodnie. Pierwsze dwa mecze w Krakowie 16 i 17 kwietnia.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 53:67 (14:17, 14:14, 10:22, 15:14)

Pszczółka: Drey Mingo 13 (1), Kateryna Dorogobuzowa 9 (1), Leah Metcalf 9, Agnieszka Makowska 6 (2), Jhasmin Player 6, Olivia Szumełda-Krzycka 6 (2), Marta Jujka 2, Dominika Owczarzak 2.

Ślęza: Sharnee Zoll 15 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 11, Agnieszka Śnieżek 11, Magdalena Leciejewska 8, Egle Sulciute 7 (1), Sandra Linkeviciene 5 (1), Marissa Kastanek 4, Chay Shegog 4, Katarzyna Krężel 2.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Ślęzy, która awansowała do półfinału.