Sukcesy Polaków w ju-jitsu

sobota, 29.7.2017 18:00 893 0

Trzy medale zdobyli Biało-Czerwoni w piątkowych bojach turnieju ju-jitsu 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Złoto wywalczył Jędrzej Loska, srebro –Maciej Polak, a brąz –Maciej Kozak.W sobotę kolejne medalowe szanse Polaków, nie tylko w ju-jitsu. Kibice oczekują bardzo dobrego występu żużlowców.

Z trzema medalami reprezentacja Polski zakooczyła pierwszy dzieo zmagao w ju-jitsu w kompleksie sportowym GEM. Złoto dla Biało-Czerwonych zdobył Jędrzej Loska, pokonując w finale wagi do 62 kg Ne-Waza Kolumbijczyka Jairo Viviescasa Ortiza. W tej samej formule srebrny medal w kategorii 69 kg wywalczył Maciej Polok, przegrywając w finale z Francuzem Haidarem Razą Abbasem, a brązowy krążek zdobył w kategorii 77 kg Maciej Kozak, zwyciężając w decydującym pojedynku, MohamedaAl-Qubaisiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Medal The World Games to dla mnie wielki sukces. Z takim wsparciem na trybunach od polskich kibicówbyło łatwiej o dobry rezultat-cieszył się tuż po walce złoty medalista. W sobotę kolejne szanse medalowe Biało-Czerwonych, nie tylko w ju-jitsu.Na medal liczą również kibice żużlowi.

Od godz. 19.00 na Stadionie Olimpijskim siedem reprezentacji walczydbędziew turnieju paro medale The World Games 2017. Każdy zespół wystawia po dwóch zawodników plus rezerwowego. Oprócz Polaków, którzy wystąpią w składzie Maciej Janowski, Bartosz ZmarzlikiPatryk Dudek, na torze pojawią się ekipy Szwecji, Danii, Rosji,Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Inną atrakcją wieczoru będą zmagania tancerzy w Hali Stulecia, w taocach latynoamerykaoskich oraz rock and rollu.

Sobota to także przedostatni dzieo rywalizacji w muaythai i zakooczenie turnieju piłki ręcznej plażowej. Reprezentacja Polski pao zajęła w turnieju 5. miejsce, po zwycięstwie z Australią 2:0, a Polacy po wygranej z Egiptem 2:0 zakooczyli męską rywalizację na 7. pozycji.W niedzielę, w ostatnim dniuo medale walczyd będą już tylko przedstawiciele: kajak polo, lacrosse, łucznictwa, muaythai, przeciągania liny, sportów bilardowych oraz unihokeja.

Żródło: TWG 2017