komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 18 października 2017

Juliana, Lukasza

Święto Wrocławia 2017

czwartek, 8.6.2017 09:51 , komentarze: 0 , odsłony: 1318
kategorie artykułu:

Już od 28 lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. Wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach na cześć miasta. W programie kilkadziesiąt imprez plenerowych, koncertów, wystaw, spotkań. Najważniejszą częścią święta jest uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia.

Program:

10-11 czerwca Festiwal Kultury Hiszpańskiej Quijoteando

  • 10.06. godz. 15.00 Fiesta muzyczna: koncerty, pokazy tańca; wystąpią m.in.: Julieta González  Springer, El Niño Soto, Kumbia Mać
  • 11.06. godz. 12.00 Warsztaty dla dzieci z Don Kichotem, !Viva la comida!: wspólne gotowanie, hiszpańska uczta dla mieszkańców Wrocławia

miejsce: Plac przed Księgarnią Hiszpańską w Zaułku Solnym
organizator: Fundacja Libros Libres

11 czerwca Festiwal Chórów Osiedlowych

godzina 13.00
miejsce: Dom Kultury Bakara, ul. Różana 4
organizator: Chór Ostinato, Rada Osiedla Ołbin

16 -18 czerwca CYRKOPOLE Cyrkowy Festiwal Podwórkowy

Instalacje świetlne, warsztaty, animacje, pokazy mistrzów sztuki cyrkowej, spektakle uliczne, widowiska cyrkowo-teatralne

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ CYRKOWY / MINI-PARADA

  • 17.06. godz. 12.00, start w MIASTECZKU CYRKOWYM/ SPEKTAKLE ULICZNE / Miasteczko Cyrkowe / Rynek Psiego Pola / Stara Kawiarnia
  • 17-18.06. godz.14.00-17.00 wstęp wolny, Clap Clap Circo; Łukasz Witkowski; Pan Ząbek/ MIASTECZKO CYRKOWE warsztaty i animacje cyrkowe dla dzieci i rodziców, spektakle uliczne, otwarta strefa wypoczynku
  • 17-18.06. godz. 12.00-22.00 SPEKTAKLE W CBK FAMA  
  • 16.06. godz. 19.00; Miasto, którego nie było – próba otwarta, Kolektyw Kejos, wstęp wolny - zapisy
  • 17.06. godz. 19.00; spektakl The Baina Trampa Fritz Fallen , Le G. Bistaki; bilety - w kasie CBK FAMA
  • 18.06. godz. 19.00; Pitagoras 3D – Kejos, pokaz pracy
  • 17.06-18.06. 2017 / godz. 12.00-18.00, FESTIWAL RĘKODZIEŁA, stoiska z lokalnymi produktami, rzemiosło

organizator Festiwalu Cyrkopole, Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

16 -18 czerwca Święto Wrocławia – Święto Kuźnik, festyn osiedlowy

godzina: 14.00–22.00
miejsce: ul. Sarbinowska 10 (boisko SP nr 37)
organizator: Rada Osiedla Kuźniki, SP nr 37 i Gimnazjum nr 9

16/25 czerwca: WrocLove Fest - Święto Wrocławia 2017 – koncerty

Powitanie Lata w Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184

  • 16.06. godz. 16.00 LAO CHE, JELONEK, NOCNY KOCHANEK, MESAJAH
  • 17.06. godz. 16.00 HEY, SMOLIK/KEV FOX/SKUBAS, DARIA ZAWIAŁOW
  • 19.06. godz. 20.00 Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5,FLOGGING MOLLY (USA)

Święto ulicy Włodkowica – I Love Wlodkowica St.!

  • 22.06. godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15 ogródek nad fosą, ŻYWIOŁAK, PERCIVAL SCHUTTENBACH, CZTERORÓG
  • 23.06. godz. 18.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, KLEZMAFOUR
  • 23.06. godz. 19.00 Podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17,
  • MARCO MARKOVIC BRASS BAND (Serbia), WOWA Z CHARKOWA (Polska/Rosja), DIKANDA
  • 23.06. godz. 23.00 – 00.00 Promenada na fosą; Obrzędy Nocy Świętojańskiej - korowód bębniarzy, puszczanie wianków, fire show
  • 23.06. godz.23.59 – 3.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15; GOORAL VERA PAVLOVIC
  • 24.06. godz. 18.00 – 22.00 podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17, Koncert Spragnieni Lata
  • 24.06. godz. 15.00 Synagoga Pod Białym Bocianem – dziedziniec, BALKAN FOLK ACOUSTIC + goście, nauka tańców bałkańskich i żydowskich
  • 24.06. godz. 22.00 Synagoga Pod Białym Bocianem - KAPELA ZE WSI WARSZAWA
  • 24.06.godz. 22.30 – 1.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, SONAR + goście
  • 25.06. godz. 17.00 – 21.00 Podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17; zakończenie wrocławskiego sezonu szantowego  - MECHANICY SHANTY, BANANA BOAT, 4 REFY, W STRONĘ PORTU
  • 25.06. godz.21.00 – 00.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

Zakończenie wrocławskiego sezonu szantowego

ZA HORYZONTEM, ORKIESTRA SAMANTA, ZNIENACKA PROJECT

  • 25.06. godz. 15.00 Synagoga Pod Białym Bocianem – dziedziniec, KAPELA TIMINGERIU, VRATCH, CHUDOBA
  • 25.06. godz. 20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA

organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „NASZE MIASTO WROCŁAW”

16 -30 czerwca Wokalistki Wrocławia i ich historie – wystawa plenerowa

miejsce: plac Solny
organizator: Fundacja Paliwo Artystyczne; paliwo.artystyczne@gmail.com

16-30 czerwca wystawa plenerowa  plakat artystyczny  z okazji Święta Wrocławia

19.06. godz. 12.00 – wernisaż i wręczenie nagród
miejsce: ul. Oławska, przy fontannie
organizator: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

17 czerwca 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

imprezy towarzyszące, m.in. kino plenerowe w kompleksie Stadionu Olimpijskiego; PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, start o 20:00 brama główna
godzina: start maratonu godzina: 22.00
miejsce: Stadion Olimpijski
organizator: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

17 czerwca Piknik Sąsiedzki osiedli: Grabiszyn-Grabiszynek, Gajowice, Przedmieście Świdnickie, Osiedle Staromiejskie

Otwarta wymiana sąsiedzka, występy chórów osiedlowych, koncert projektu Kaman/Konikiewicz (godz. 20:00) oraz wiele innych atrakcji.
godzina: 11.00
miejsce: ODA FIRLEJ, ul. Grabiszyńska 56
organizator: Ośrodek Działań Artystycznych FIRLEJ

17 - 24 czerwca: 10. Festiwal Kalejdoskop Kultur „Przyjezdni tutejsi”

Surowiec, ul. Ruska 46a

  • 17.06. godz. 13:00, TATARSKIE BAJANIE spotkanie z tatarskimi bajkami dla dzieci Musy Czachorowskiego; warsztaty plastyczne

Wyspa Słodowa:

  • 24.06. godz. 12:00 - 19:00 KONCERT PLENEROWY I PIKNIK - występy artystyczne zespołów mniejszości narodowych i etnicznych, prezentacja rękodzieła, tradycyjnych kuchni oraz animacje dla dzieci. Gości festiwalu - zespoły pieśni i tańca z Odessy

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

  • 24.06. godz. 20:00 KONCERT KLUBOWY - Łemko Blue Grass Band - karpackie boogie, łemkowski bluegrass i huculski blues w jednym

organizator: Kalejdoskop Kultur

18 i 25 czerwca: „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd” - spektakle Bajkobusu

  • 18 czerwca, godz. 12:00 Park Południowy 
  • 25 czerwca, godz. 15:00 Ogród Staromiejski

organizator: Wrocławski Teatr Lalek

21 czerwca: „Piękny Wrocław” - rozstrzygnięcie 27. edycji konkursu na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2016

godzina: 14.00 wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród oraz wykład Z. Maćkowa „Miasto obok miasta”
miejsce: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5
organizator: Miasto Wrocław, Towarzystwo Miłośników Wrocławia

22-25 czerwca FLORALIA WRATISLAVIENSA

Wystawa kompozycji kwiatowych oraz wykład o ogrodach dawnego Wrocławia

  • 22.06. godz. 12.00 Pałac Królewski - specjalne zwiedzanie barokowego ogrodu Pałacu Królewskiego
  • 23.06. godz.  12.00 Stary Ratusz - otwarcie wystawy kompozycji kwiatowych inspirowanych tradycjami słynnego renesansowego ogrodu Laurentiusa Scholtza

organizator: Muzeum Miejskie Wrocławia; Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii

23 czerwca Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie VII edycja

w programie koncertu: GIRLS ON FIRE, ANIA KŁYS, ENDY YDEN, PAULINA LENDA
MARTIJN KRALE oraz laureat XIV Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych 
godzina: 18.00
miejsce: tereny zielone przy scenie letniej ODT Światowid (Sępolno ul. Ks. Brzóski)
organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid

23–25 czerwca X Festiwal Wysokich Temperatur

Pokazy, warsztaty, wystawy, konkursy, wykłady w dziedzinie ceramiki, szkła i metalu

  • 23 czerwca godz.15.00
  • 24 i 25 czerwca godz. 12.00-23.00

miejsce: ogród i budynek Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21
organizator: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

23-24 czerwca Festiwal Podwodny Wrocław 2017

Prezentacja wrocławskiej młodej sztuki: wystawy, fotografia , malarstwo i grafika, instalacje, pokazy mody, prezentacje multimedialne, filmy, warsztaty dla dzieci i wiele koncertów wrocławskich zespołów i gości; m.in.:

  • 23.06. godz. 18.00 –23.59
  • 24.06. godz. 11.00 – 23.59

organizator: Fundacja Erdo
miejsce: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Stowarzyszenie INDUSTRIAL ART

23-24 czerwca Gry PRL – festyn rodzinny

Gry podwórkowe z czasów PRL: gra w klasy, skakanie w gumę, przez kabel, gra w dwa ognie, badminton, bule, kapsle, ciuciubabka, zośka, jazda na wrotkach, warsztaty plastyczne dla dzieci; w sobotę o godz. 20.00 ognisko i potańcówka

  • 23.06. godz. 12.00-19.00
  • 24.06. godz. 10.00-19.00

miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
organizator: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

23-24 czerwca Święto Kwiatów i 4. Święto ulicy Odrzańskiej

Wystawa kwiatów, wykład, zwiedzanie elektrowni wodnej, zwiedzanie Bazyliki Św. Elżbiety, spacer po ul. Odrzańskiej z przewodnikiem

  • 23 czerwca godz. 11.00-17.00
  • 24 czerwca godz. 11.00-14.00 

miejsce: ul. Odrzańska i kamieniczka „Małgosia”
organizator: Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Klub Miłośników Odry

23–24 czerwca Zielono mi, Święto Wrocławia na Różance

  • 23.06 godz. 19.00-21.00 – „Amazonia. Przygody małpki Sai” zielona wieczorynka dla dzieci i dorosłych
  • 24.06 godz. 15.00-22.00 - ŜANĜO Zmiana Wibracji Ziemi oraz Rhiannon Celtic Band - koncerty, Chwastożercy - warsztaty kulinarne, wroclaWianki - warsztaty florystyczne, „Kazanie do kwiatków” - wystawa, budowa miejskiego ogródka, schronisko dla roślin, „W poszukiwaniu kwiatu Karłowic” - gra miejska, strojenie drzew, ekologiczny piknik rodzinny i potańcówka

miejsce: teren przed Centrum Kultury Agora
organizator: Centrum Kultury „AGORA”

23, 24, 25 czerwca Laboratorium Głosu

warsztaty wokalno – teatralne dookoła przestrzeni miejskiej
prowadząca: Mariae Śmiarowska

  • 23.06. godz. 18.00-21.00
  • 24.06. godz. 15.00-18.00
  • 25.06. godz. 15.00-18.00


Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy internetowe: info@opt-art.net
miejsce: Ośrodek Postaw Twórczych, ul Działkowa 15
organizator: Ośrodek Postaw Twórczych

 

23 - 25 czerwca   Festiwal Kultury Kresowej

Koncerty w wykonaniu zespołów tanecznych i wokalnych dzieci i młodzieży z organizacji polonijnych na Ukrainie i Białorusi (szczegółowy program na stronie www.ckwz.art.pl
organizator:  Centrum Kultury Wrocław - Zachód, www.ckwz.art.pl
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział Wrocławski

24 czerwca X  Kajakowy Spływ Papieski

godzina: 11.00-16.00
miejsce: Odra w rejonie Ostrowa Tumskiego
organizator: Wrocławski Integracyjny Klub Kajakowy „Kapok” i Towarzystwo Miłośników Wrocławia

24 czerwca Święto Wrocławia 2017  - Podwórkowe Święto Sztuki

Wystawa prac ceramicznych, oprowadzanie po muralu, warsztaty ceramiczne, warsztaty artystyczne na wolnym powietrzu

godzina: 13.00
miejsce: ul. Roosvelta 5a
organizator: Fundacja OK. Art.

24 czerwca Bookowisko kiermasz książek i grafiki artystycznej

Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)

  • Bookowiski, godz. 11.00 – 17.00, Przejście Garncarskie
  • godz. 20.00 , LAPTOP ENSEMBLE – koncert. W programie: Stanisław Krupowicz – Tylko Beatrycze na komputery (1988), 18’, Marcin Rupociński - d’Coding John na trio komputerowe (2009), 18’, Marcin Bortnowski - Cztery kwartety na trio komputerowe (2009), 20’

organizator: Wrocławski Dom Literatury

24 czerwca Wystawa - Akwarele Olgi Nowickiej

godz.16.00 wernisaż wystawy
miejsce: Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10
organizator: Klub Muzyki i Literatury

24 czerwca  Noc Świętojańska w Zamku

Tradycje sobótkowe, słowiańskie rzemiosła – warsztaty, plecenie wianków, koncerty, pokazy, warsztaty wokalne OVO zapisy: info@zamek.wroclaw.pl godzina: 15.00 - 23.00 
miejsce: Centrum Kultury „Zamek” i park leśnicki, pl. Świętojański 1
organizator: Centrum Kultury Zamek

24-25 czerwca Obchody Święta Wrocławia 2016 – „Viva Wrocław”

  • 24.06. godz. 16.00 koncert niewidomych artystów,
  • 25.06 godz. 11.00 spektakl teatralny teatru „Trójkąt” pt. „Szewczyk Dratewka”
  • godz. 17.00 „Chodu i hop” Teatr Loch Camelot z Krakowa, spektakl dla dorosłych

miejsce: CK Zachód, ul. Chociebuska 4-6
organizator: Centrum Kultury Wrocław Zachód; www.ckwz.art.pl

24 czerwca Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia

uroczystość poprzedzi przemarsz radnych i gości przez Rynek
początek godzina: 11.15 w kościele Św. Elżbiety

Msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia

godzina: 18.30
miejsce: Katedra św. Jana Chrzciciela
organizator: Biuro Rady Miejskiej Wrocławia

24 czerwca Święto Wrocławia w Konturach Kultury  „Kulturalna Kawiarenka”

w programie m.in. spektakl plenerowy grupy Wędrowny Teatr Lalek Mała Mi  pt. „Tuwim Julek – Para Buch, Frazy w Ruch”, oraz towarzyszące spektaklowi warsztaty teatralne i zabawy animacyjne z dziećmi
godzina: 14.00-22.30
miejsce: ul. Jagiellończyka 10a

organizator: Fundacja Kilo Kultury

24-25 czerwca Obchody XX-lecia 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu

  • 24.06. godz. 20.30 Oratorium „Przymierze” Michała Lorenca
  • 25.06. godz. 20.00 Maleo Reggae Rockers – koncert wieńczący wrocławską i dolnośląską akcję „Dar dla Aleppo”

miejsce: scena plenerowa przed Katedrą
organizator: Archidiecezja Wrocławska, ul. Katedralna 13/15

24-25 czerwca „Ludzie ognia”

Pokazy umiejętności rzemieślników: hutnika obsługującego piec dymarski, kowala, garncarza wypalającego swe wyroby w piecu garncarskim, szklarzy produkujących ozdoby szklane i płytki witrażowe, złotników, odlewników i dziegciarzy

godzina: 11.00
miejsce: Arsenału Miejskiego - dziedziniec
organizator: Muzeum Miejskie Wrocławia

25 czerwca „Waligóriada”

Koncert poświęcony twórczości Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka - wystąpią: Kabaret ELITA, Aga Damrych, Marta Dzwonkowska, Jerzy Filar, Andrzej Walus, Anna Majkut-Polańska, Aleksander Grotowski, Tadeusz Drozda, młodzież Gimnazjum nr 16 im. Andrzeja Waligórskiego i Zespołu Szkół nr 11 im. Jana Kaczmarka
godzina: 14.00
miejsce: Park Południowy
organizator: Agencja Artystyczna ELITA, Rada Osiedla Borek

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
poniedziałek, 16.10.2017 14:58
poniedziałek, 16.10.2017 11:00
poniedziałek, 16.10.2017 10:00
poniedziałek, 16.10.2017 09:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele