komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 października 2017

Ziemowita, Jana

Święto Wrocławia - kalendarium

poniedziałek, 19.6.2017 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 972
kategorie artykułu:

Mieszkańcy naszego miasta powrócili do średniowiecznej tradycji obchodów dnia Świętego Jana Chrzciciela, patrona wrocławskiej katedry i jednego z dwóch – obok błogosławionego Czesława – patronów Wrocławia, a także do związanej z tym dniem tradycji Nocy Świętojańskiej – Sobótki. 

Organizacja Święta Wrocławia oparta została o zasadę, że Święto Miasta jest znakomitą okazją do szerokiej prezentacji potencjału i osiągnięć środowisk kulturalnych, gospodarczych i naukowych Wrocławia. Najważniejszym punktem programu obchodów świąt jest Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia organizowana we wnętrzu Ratusza. Sesja łączona jest z uroczystościami nadawania tytułu honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenia nagród Miasta Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Główne uroczystości w dniu 24 czerwca uzupełnia msza święta odprawiana w katedrze w intencji mieszkańców Wrocławia. 

Pamiętajmy, że trwające Święto Wrocławia to kilkadziesiąt wydarzeń na cześć miasta (imprez plenerowych, koncertów, wystaw i spektakli), podczas którego wystąpi kilkuset artystów. Zapraszamy na nie serdecznie wszystkich wrocławian i osoby przyjezdne! 

Co jeszcze w programie?

do 25 czerwca 
WrocLove Fest - Święto Wrocławia 2017 – koncerty 

19.06. godz. 20.00 Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5,FLOGGING MOLLY (USA) 
Święto ulicy Włodkowica – I Love Wlodkowica St.! 
22.06. godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15 ogródek nad fosą, ŻYWIOŁAK, PERCIVAL SCHUTTENBACH, CZTERORÓG 
23.06. godz. 18.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, KLEZMAFOUR 
23.06. godz. 19.00 Podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17, 
MARCO MARKOVIC BRASS BAND (Serbia), WOWA Z CHARKOWA (Polska/Rosja), DIKANDA 
23.06. godz. 23.00 – 00.00 Promenada na fosą; Obrzędy Nocy Świętojańskiej - korowód bębniarzy, puszczanie wianków, fire show 
23.06. godz.23.59 – 3.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15; GOORAL VERA PAVLOVIC 
24.06. godz. 18.00 – 22.00 podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17, Koncert Spragnieni Lata 
24.06. godz. 15.00 Synagoga Pod Białym Bocianem – dziedziniec, BALKAN FOLK ACOUSTIC + goście 
nauka tańców bałkańskich i żydowskich 
24.06. godz. 22.00 Synagoga Pod Białym Bocianem - KAPELA ZE WSI WARSZAWA 
24.06.godz. 22.30 – 1.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, SONAR + goście 
25.06. godz. 17.00 – 21.00 Podwórko dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Włodkowica 15-17; zakończenie wrocławskiego sezonu szantowego  - MECHANICY SHANTY, BANANA BOAT, 4 REFY, W STRONĘ PORTU 
25.06. godz.21.00 – 00.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15 
Zakończenie wrocławskiego sezonu szantowego 
ZA HORYZONTEM, ORKIESTRA SAMANTA, ZNIENACKA PROJECT 
25.06. godz. 15.00 Synagoga Pod Białym Bocianem – dziedziniec, KAPELA TIMINGERIU, VRATCH, CHUDOBA 
25.06. godz. 20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA 
organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych  „NASZE MIASTO WROCŁAW”; www.wrockfest.pl 

do 30 czerwca 
Wokalistki Wrocławia i ich historie – wystawa plenerowa 
miejsce: plac Solny 
organizator: Fundacja Paliwo Artystyczne; paliwo.artystyczne@gmail.com 

do 30 czerwca 
wystawa plenerowa  plakat artystyczny  z okazji Święta Wrocławia 
19.06. godz. 12.00 – wernisaż i wręczenie nagród 
miejsce: ul. Oławska, przy fontannie 
organizator: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu; www.asp.wroc.pl 

do 24 czerwca 
10. Festiwal Kalejdoskop Kultur „Przyjezdni tutejsi” 

24.06. godz. 12:00 - 19:00 KONCERT PLENEROWY I PIKNIK - występy artystyczne zespołów mniejszości narodowych i etnicznych, prezentacja rękodzieła, tradycyjnych kuchni oraz animacje dla dzieci. Gości festiwalu - zespoły pieśni i tańca z Odessy 
miejsce: Wyspa Słodowa
24.06. godz. 20:00 KONCERT KLUBOWY - Łemko Blue Grass Band - karpackie boogie, łemkowski bluegrass i huculski blues w jednym 
miejsce: Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
organizator: Kalejdoskop Kultur, www.kalejdoskopkultur.pl

25 czerwca 
„Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd” - spektakle Bajkobusu   
25 czerwca godz. 15:00 Ogród Staromiejski
organizator: Wrocławski Teatr Lalek; www.teatrlalek.wroclaw.pl 

21 czerwca
„Piękny Wrocław” - rozstrzygnięcie 27. edycji konkursu na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2016 
godzina: 14.00 - wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród oraz wykład Z. Maćkowa „Miasto obok miasta” 
miejsce: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5
organizator: Miasto Wrocław, Towarzystwo Miłośników Wrocławia 

22-25 czerwca 
FLORALIA WRATISLAVIENSA – wystawa kompozycji kwiatowych oraz wykład o ogrodach dawnego Wrocławia 
22.06. godz. 12.00 Pałac Królewski - specjalne zwiedzanie barokowego ogrodu Pałacu Królewskiego 
23.06. godz.  12.00 Stary Ratusz - otwarcie wystawy kompozycji kwiatowych inspirowanych tradycjami słynnego renesansowego ogrodu Laurentiusa Scholtza
organizator:         Muzeum Miejskie Wrocławia; www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl 
Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii 

23 czerwca 
Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie VII edycja 
w programie koncertu: GIRLS ON FIRE, ANIA KŁYS, ENDY YDEN, PAULINA LENDA 
MARTIJN KRALE oraz laureat XIV Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych 
godzina: 18.00
miejsce: tereny zielone przy scenie letniej ODT Światowid (Sępolno ul. Ks. Brzóski) 
organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid,  www.swiatowid.net.pl 

23 –25 czerwca 
X Festiwal Wysokich Temperatur - pokazy, warsztaty, wystawy, konkursy, wykłady w dziedzinie ceramiki, szkła i metalu 
23 czerwca godz.15.00 
24 i 25 czerwca godz. 12.00-23.00 
miejsce: ogród i budynek Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21 
organizator: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu; 
www.asp.wroc.plwww.festiwalwysokichtemperatur.pl 


23 - 24 czerwca 
Festiwal Podwodny Wrocław 2017  Browar Mieszczański 
prezentacja wrocławskiej młodej sztuki: wystawy, fotografia , malarstwo i grafika, instalacje, pokazy mody, prezentacje multimedialne, filmy, warsztaty dla dzieci i wiele koncertów wrocławskich zespołów i gości; m.in.: 
23.06. godz. 18.00 –23.59 
24.06. godz. 11.00 – 23.59 
organizator:        
Fundacja Erdo, www.browar.wroc.pl
Stowarzyszenie INDUSTRIAL ART. www.industrialart.eu


23 – 24 czerwca 
Gry PRL – festyn rodzinny 
Gry podwórkowe z czasów PRL: gra w klasy, skakanie w gumę, przez kabel, gra w dwa ognie, badminton, bule, kapsle, ciuciubabka, zośka, jazda na wrotkach, warsztaty plastyczne dla dzieci; w sobotę o godz. 20.00 ognisko i potańcówka 
23.06. godz. 12.00-19.00 
24.06. godz. 10.00-19.00 
miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
organizator: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”; www.pamieciprzyszlosc.pl 

23 - 24 czerwca 
Święto Kwiatów i 4. Święto ulicy Odrzańskiej 
wystawa kwiatów, wykład, zwiedzanie elektrowni wodnej, zwiedzanie Bazyliki Św. Elżbiety, spacer po ul. Odrzańskiej z przewodnikiem 
23 czerwca godz. 11.00-17.00 
24 czerwca godz. 11.00-14.00   
miejsce: ul. Odrzańska i kamieniczka „Małgosia” 
organizator: Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Klub Miłośników Odry, www.tmw.com.pl 


23 –24 czerwca 
Zielono mi, Święto Wrocławia na Różance

23.06 godz. 19.00-21.00 – „Amazonia. Przygody małpki Sai” zielona wieczorynka dla dzieci i dorosłych 
24.06 godz. 15.00-22.00 - ŜANĜO Zmiana Wibracji Ziemi oraz Rhiannon Celtic Band - koncerty, Chwastożercy - warsztaty kulinarne, wroclaWianki - warsztaty florystyczne, „Kazanie do kwiatków” - wystawa, budowa miejskiego ogródka, schronisko dla roślin, „W poszukiwaniu kwiatu Karłowic” - gra miejska, strojenie drzew, ekologiczny piknik rodzinny i potańcówka 
miejsce: teren przed Centrum Kultury Agora 
organizator: Centrum Kultury „AGORA”, www.ckagora.pl 

23, 24, 25 czerwca 
Laboratorium Głosu – warsztaty wokalno – teatralne dookoła przestrzeni miejskiej 
prowadząca: Mariae Śmiarowska
23.06. godz. 18.00-21.00 
24.06. godz. 15.00-18.00 
25.06. godz. 15.00-18.00 
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy internetowe: info@opt-art.net
miejsce: Ośrodek Postaw Twórczych, ul Działkowa 15 
organizator: Ośrodek Postaw Twórczych, www.opt-art.net

23 - 25 czerwca   
Festiwal Kultury Kresowej – koncerty w wykonaniu zespołów tanecznych i wokalnych dzieci i młodzieży z organizacji polonijnych na Ukrainie i Białorusi (szczegółowy program na stroniewww.ckwz.art.pl 
organizator:  Centrum Kultury Wrocław - Zachód,  HYPERLINK mailto:biuro@ckwz.art.pl www.ckwz.art.pl 
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział Wrocławski 

24 czerwca 
X  Kajakowy Spływ Papieski 
godzina: 11.00-16.00 
miejsce: Odra w rejonie Ostrowa Tumskiego 
organizator: Wrocławski Integracyjny Klub Kajakowy „Kapok” i Towarzystwo Miłośników Wrocławia 

24 czerwca 
Święto Wrocławia 2017  - Podwórkowe Święto Sztuki 
Wystawa prac ceramicznych, oprowadzanie po muralu, warsztaty ceramiczne, warsztaty artystyczne na wolnym powietrzu 
godzina: 13.00
miejsce: ul. Roosvelta 5a 
organizator: Fundacja OK. Art. 

24 czerwca 
Bookowisko kiermasz książek i grafiki artystycznej 
godzina: 11.00 – 17.00 
miejsce: Przejście Garncarskie 
LAPTOP ENSEMBLE – koncert. W programie: Stanisław Krupowicz – Tylko Beatrycze na komputery (1988), 18’, Marcin Rupociński - d’Coding John na trio komputerowe (2009), 18’, Marcin Bortnowski - Cztery kwartety na trio komputerowe (2009), 20’ 
godzina: 20.00 
miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro) 
organizator: Wrocławski Dom Literatury, www.domliteratury.wroc.pl 

24 czerwca 
Wystawa - Akwarele Olgi Nowickiej 
godzina: 16.00 wernisaż wystawy 
miejsce: Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10 
organizator: Klub Muzyki i Literatury; www.klubmil.pl

24 czerwca   
Noc Świętojańska w Zamku - tradycje sobótkowe, słowiańskie rzemiosła – warsztaty, plecenie wianków, koncerty, pokazy, warsztaty wokalne OVO zapisy: info@zamek.wroclaw.pl 
godzina: 15.00 - 23.00   
miejsce: Centrum Kultury „Zamek” i park leśnicki, pl. Świętojański 1 
organizator: Centrum Kultury Zamek; www.zamek.wroclaw.pl 

24-25 czerwca 
Obchody Święta Wrocławia 2016 – „Viva Wrocław”
24.06. godz. 16.00 koncert niewidomych artystów, 
25.06 godz. 11.00 spektakl teatralny teatru „Trójkąt” pt. „Szewczyk Dratewka” 
godz. 17.00 „Chodu i hop” Teatr Loch Camelot z Krakowa, spektakl dla dorosłych 
miejsce: CK Zachód, ul. Chociebuska 4-6 
organizator: Centrum Kultury Wrocław Zachód; www.ckwz.art.pl 

24 czerwca  
Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia 
uroczystość poprzedzi przemarsz radnych i gości przez Rynek 
początek godzina: 11.15 w kościele Św. Elżbiety 
Msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia 
godzina: 18.30 
miejsce: Katedra św. Jana Chrzciciela
organizator: Biuro Rady Miejskiej Wrocławia, www.rada.wroc.pl 

24 czerwca 
Święto Wrocławia w Konturach Kultury  „Kulturalna Kawiarenka” 
w programie m.in. spektakl plenerowy grupy Wędrowny Teatr Lalek Mała Mi  pt. „Tuwim Julek – Para Buch, Frazy w Ruch”, oraz towarzyszące spektaklowi warsztaty teatralne i zabawy animacyjne z dziećmi 
godzina: 14.00-22.30
miejsce: ul. Jagiellończyka 10a 
organizator: Fundacja Kilo Kultury; www.konturykultury.art.pl 

24 - 25 czerwca 
Obchody XX-lecia 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu 
24.06. godz. 20.30 Oratorium „Przymierze” Michała Lorenca 
25.06. godz. 20.00 Maleo Reggae Rockers – koncert wieńczący wrocławską i dolnośląską 
akcję „Dar dla Aleppo” 
miejsce: scena plenerowa przed Katedrą 
organizator: Archidiecezja Wrocławska, ul. Katedralna 13/15 

24 - 25 czerwca 
„Ludzie ognia” – pokazy umiejętności rzemieślników: hutnika obsługującego piec dymarski, kowala, garncarza wypalającego swe wyroby w piecu garncarskim, szklarzy produkujących ozdoby szklane i płytki witrażowe, złotników, odlewników i dziegciarzy 
godzina: 11.00
miejsce: Arsenału Miejskiego - dziedziniec 
organizator: Muzeum Miejskie Wrocławia; www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl 

25 czerwca 
„Waligóriada” – koncert poświęcony twórczości Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka - wystąpią: Kabaret ELITA, Aga Damrych, Marta Dzwonkowska, Jerzy Filar, Andrzej Walus, Anna Majkut-Polańska, Aleksander Grotowski, Tadeusz Drozda, młodzież Gimnazjum nr 16 im. Andrzeja Waligórskiego i Zespołu Szkół nr 11 im. Jana Kaczmarka 
godzina: 14.00 
miejsce: Park Południowy 
organizator: Agencja Artystyczna ELITA; www.elita.pl, Rada Osiedla Borek 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.10.2017 14:58
poniedziałek, 16.10.2017 11:00
poniedziałek, 16.10.2017 10:00
poniedziałek, 16.10.2017 09:00
niedziela, 15.10.2017 11:43
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche