komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 25 maja 2017

Grzegorza, Urbana

Sylwester Wrocławski na zakończenie Europejskiej Stolicy Kultury

niedziela, 1.1.2017 15:34 , komentarze: 0 , odsłony: 6463

Ponad 60 tysięcy ludzi na Rynku i niezliczona liczba osób przed telewizorami, w radiu oraz w Internecie powitało Nowy Rok we Wrocławiu bawiąc się w największym plenerowym klubie w Europie! Dwie sceny, multimedialne show i gwiazda wieczoru – Szanowny Pan Sylwester Wrocławski.


W roku Europejskiej Stolicy Kultury 2016 dla wrocławian zagrali… wrocławianie, a koncert sylwestrowy zasłużył na wysokie miejsce w rankingu najlepszych wydarzeń kulturalnych w historii miasta.Tegoroczna odsłona zabawy sylwestrowej we Wrocławiu należy do wyjątkowych. Gwiazdą zakończenia roku Europejskiej Stolicy Kultury był Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. To pseudonim wybitnych artystów związanych z miastem, którzy wystąpili podczas sylwestrowej imprezy. Rynek zamienił się w największy w Europie plenerowy klub muzyczny z dwiema scenami i muzyką na żywo,  bez playbacków. Występom artystów towarzyszył malowniczy video-mapping na ścianach kamienic Rynku i specjalne efekty świetlne. Podczas Sylwestra wrocławianie obejrzeli także teledyski z najwspanialszych momentów i wydarzeń dwunastu miesięcy roku Europejskiej Stolicy Kultury, w tym Ceremonię Otwarcia, Światowy Dzień Jazzu, Europejską Noc Literatury, koncert Davida Gilmoura czy multiwidowisko „Flow”.


Wrocław stawia na… Wrocław!
Na wrocławskim Rynku zagrali w tym roku wyłącznie artyści związani z Wrocławiem. Dwie sceny symbolizowały - według koncepcji reżysera Konrada Imieli – „Serce” i „Mózg” Sylwestra Wrocławskiego. Publiczność rozgrzewały kolejno: rockowe zespoły Frühstück oraz Blade Loki, charyzmatyczne wokalistki zespołów MILOOPA i Mikromusic, gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol, Alicja Janosz, Mesajah oraz L.U.C z orkiestrą Rebel Babel i żywiołowe Girls on Fire. Punktualnie o północy obie sceny symbolicznie się połączyły i zabrzmiał utwór „Show Must Go On”, któremu towarzyszyły efektowne wizualizacje i efekty pirotechniczne. Sylwestra zakończył Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.


Sylwester Wrocławski w telewizji, radiu i Internecie
Sylwester Wrocławski to nie tylko bawiąca się publiczność na Rynku, to również widzowie Telewizji WP, nowego kanału telewizji naziemnej oraz słuchacze Radia Wrocław i Radia RAM. Współpraca Wrocławia i Wirtualnej Polski otworzyła dostęp do wielu nowych technologii. Koncert sylwestrowy dostępny był zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w Internecie. Transmisja obfitowała w dodatkowe atrakcje. Zwycięzcy konkursów sms-owych wygrali terenowy samochód i zagraniczne wycieczki.


Europejska Stolica Kultury na zawsze
Sylwester Wrocławski był oficjalnym zakończeniem roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, ale to nie koniec ESK. - Zgodnie z sugestiami i życzeniami wielu znakomitych artystów stolicą kultury będziemy także w roku 2017, 18, 19... Bo przecież, jak było widać przez ostatnie 12 miesięcy, Wrocław jest miastem kultury. I to dzięki wrocławianom pozostanie jej europejską stolicą. Szczęśliwego Nowego Roku! – mówi Krzysztof Maj dyrektor generalny ESK Wrocław 2016.

Źródło.: ESK Wrocław 2016

 

Wasze komentarze

sobota, 20.5.2017 22:32
sobota, 20.5.2017 22:14
piątek, 19.5.2017 14:22
środa, 17.5.2017 11:44
wtorek, 16.5.2017 13:16
wtorek, 16.5.2017 08:15
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki