komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

piątek, 5.5.2017 16:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1169
kategorie artykułu:

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował sąd wobec mężczyzny, który w jednym z wrocławskich centrów handlowych kilkukrotnie ugodził nożem 75 – letnią kobietę, przypadkową klientkę sklepu. Podejrzany, po zdarzeniu ujęty przez pracowników ochrony, został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału, mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Pokrzywdzona na skutek odniesionych ran trafiła do szpitala, gdzie pomocy udzielili jej lekarze. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 40 – letniego mężczyzny, podejrzanego o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia kilkukrotnie ugodził nożem 75 – letnią kobietę, przypadkową klientkę sklepu. Pokrzywdzona na skutek odniesionych ran trafiła do szpitala, gdzie pomocy udzielili jej lekarze. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 02 maja 2017 r. w godzinach rannych, w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Mężczyzna podejrzany o ten czyn, po ujęciu go po zdarzeniu przez pracowników ochrony, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a następnie dowieziony do Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole, gdzie po konsultacji lekarskiej, trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza, zabezpieczając materiał dowodowy. Dalsze czynności i materiał zebrany przez policjantów z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, dały podstawę do przedstawienia podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa starszej kobiety.

Sąd, na wniosek prokuratury, po przeanalizowaniu zabezpieczonego materiału, zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, w świetle obowiązujących przepisów kodeksu karnego, może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

niedziela, 10.12.2017 12:47
1
środa, 6.12.2017 14:00
poniedziałek, 4.12.2017 15:12
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki