W środę początek play-offów ekstraklasy koszykarek

wtorek, 29.3.2016 10:00 962 0

W środę koszykarki rozpoczną walkę w play-offach. Celem wrocławianek jest medal mistrzostw Polski, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie Pszczółka AZS UMCS Lublin. Na tę okoliczność klub przygotował materiał wideo promujący środowe spotkanie.

Rywalizacja w ćwierćfinale play-offów toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze starcie Ślęzy z Pszczółką w środę (30 marca) o godz. 18:30 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim (al. Paderewskiego). Dzięki Lidze Sponsorów 1KS-u wstęp jest bezpłatny.

To będzie już czwarte spotkanie obu drużyn w tym sezonie. Oba ligowe mecze kończyły się dogrywkami. W Lublinie wygrała Pszczółka, we Wrocławiu Ślęza. Trzeci pojedynek odbył się w finale Pucharu Polski. Lublinianki wykorzystały atut własnego parkietu i ponownie okazały się lepsze.

Te mecze, a także wszystkie pozostałe w sezonie zasadniczym nie mają już jednak żadnego znaczenia. Play-offy to zupełnie nowy rozdział. Tutaj decydować będzie dyspozycja dnia oraz to, kto lepiej przepracował przerwę przed decydującą częścią sezonu.