Warsztaty z panGeneratorem – nowomedialny kolektyw w czerwcu w CeTA w ramach MEDIA LAB!

wtorek, 23.5.2017 08:59 426 0

Twórcy Mikifonu dla Disneya, Dodecaudionu i wielu znakomitych interaktywnych instalacji m.in. dla instytucji kultury, czyli grupa panGenerator, poprowadzą w dniach 5-8 czerwca 2017 r. warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Zajęcia to część MEDIA LAB powered by SLAP - interdyscyplinarnego wydarzenia dedykowanego entuzjastom nowych mediów i ambitnych gatunków muzyki elektronicznej. Warsztaty są bezpłatne! 

panGenerator to interdyscyplinarna grupa artystyczna, działająca od 2010 r. i specjalizująca się w nowych mediach. Poprzez swoje projekty, łączące technologie audiowizualne, sztukę i design, odkrywają nowe środki wyrazu i interakcji. Realizują prace dla galerii, muzeów i festiwali. Są laureatami m.in. Złotego Lwa na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes za projekt „Miara pokoju. Quantum of Peace”, zrealizowany dla Muzeum Powstania Warszawskiego. panGenerator jest także twórcą m.in. Mikifonu – interaktywnej, audiowizualnej instalacji inspirowanej postacią Myszki Miki, przygotowanej dla Disneya czy Dodecaudionu – przestrzennego kontrolera muzycznego.

Z wiedzy i doświadczenia specjalistów z panGeneratora będzie można skorzystać w dniach 5-8 czerwca 2017 r. podczas warsztatów „Audiowizualne interfejsy”, które członkowie grupy poprowadzą w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli wzbogacić swój warsztat audiowizualny o nowe technologie, pozwalające na stworzenie własnych, unikalnych narzędzi ekspresji artystycznej, w postaci samodzielnie skonstruowanych kontrolerów i instrumentów. Prowadzący pokażą jak, dzięki układom opartym o płytkę Arduino i szereg sensorów oraz własnoręcznie napisany kod, można sterować dźwiękiem i obrazem na potrzeby autorskich live actów, koncertów, performance’ów. Podczas trzech pierwszych dni warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia układów wykorzystujących sensory oraz pisania kodu w oparciu o Arduino i Processing, a także łączenia tych narzędzi z programami do syntezy dźwięku - takimi jak pure data, max/msp czy Ableton. Ostatni, czwarty dzień zajęć, zwieńczony zostanie otwartymi dla publiczności audiowizualnymi performance’ami uczestników z wykorzystaniem kontrolerów, które powstały podczas warsztatów. 

Propozycja skierowana jest do producentów muzyki elektronicznej, artystów multimedialnych, VJ’ów, osób, które posiadają już pewien warsztat produkcji muzyki elektronicznej i/lub live actów VJ’skich. W kwestii umiejętności związanych z tworzeniem układów elektronicznych i programowaniem, zapraszamy zarówno osoby bez doświadczenia, jak i te średniozaawansowane. 

Na warsztaty zgłaszać się można poprzez formularz: http://filmstudioceta.pl/portfolio/warsztaty-audiowizualne-interfejsy-z-grupa-z-pangenerator-5-8-06/. Ilość miejsc jest ograniczona. Aplikacje przyjmowane są do 30 maja 2017 r. 

Warsztaty odbędą się w ramach MEDIA LAB powered by SLAP – muzycznej i wizualnej uczty, prezentującej artystów wykorzystujących technologię jako narzędzie artystycznej ekspresji.  Czwarta edycja projektu, realizowana wraz z kolektywem SLAP, adresowana jest do osób poszukujących wrażeń wykraczających poza tradycyjne schematy imprezy klubowej. Występy producentów oraz VJ'ów, którzy synchronizują wizualną stronę z dźwiękami, pozwolą szerzej spojrzeć na awangardową muzykę elektroniczną. 3 czerwca 2017 r. (godz. 20.00) w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu wystąpią Paul Jebanasam & Tarik Barri (Subtext), Roly Porter & MFO (Tri Angle Records), Blazej Malinowski & Martinovna oraz AGIM & Derubare.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)