komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 22 listopada 2017

Cecylii, Wszemily

We Wrocławiu powstanie Akademia Wojsk Lądowych

poniedziałek, 21.8.2017 17:12 , komentarze: 2 , odsłony: 1508
kategorie artykułu:

Zmiany na mapie akademickiego Wrocławia. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych od nowego roku akademickiego będzie funkcjonowała jako Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.

Decyzję o przekształceniu szkoły oficerskiej w Akademię podjął Minister Obrony Narodowej. Podstawowym celem utworzenia Akademii jest podniesienie statusu i poszerzenie zakresu dotychczasowego działania wrocławskiej szkoły oficerskiej, a także kontynuowanie procesu tworzenia nowej jakościowo bazy naukowo-dydaktycznej oraz nowej jakości naukowo-dydaktycznej.

Zajęcia w szkole oficerskiej we Wrocławiu, fot. jk

- Jednym z ważniejszych zadań tworzonej Akademii będzie przygotowanie kandydatów na żołnierzy zawodowych w ramach nowego kierunku dowodzenie - informuje major Grzegorz Krzywiecki z Wyższej Szkoły Oficerskiej. - Akademia stanie się równoprawnym partnerem krajowych i zagranicznych uczelni wojskowych oraz cywilnych w obszarze kształcenia i szkolenia, wymiany doświadczeń, a także współpracy naukowo-badawczej i eksperckiej, mającej na celu wzmacnianie międzynarodowego środowiska bezpieczeństwa.

Status Akademii pozwoli szkole oficerskiej rozwinąć się w silny ośrodek naukowy z zapleczem do badań profilowanych, zarówno w obszarze nauk społecznych i technicznych, co umożliwi - w bliższej perspektywie - usytuowanie uczelni w klastrach naukowo-przemysłowych związanych z przemysłem obronnym.

Akademia będzie realizować zadania odpowiadające potrzebom polskich sił zbrojnych, stanowiąc jednocześnie ich zaplecze analityczno-badawcze oraz eksperckie. Realizacja tych zadań uczyni z uczelni prestiżowy, branżowy ośrodek kształcenia i szkolenia dowódców w czternastu specjalnościach na potrzeby różnych rodzajów wojsk.

Wso/w

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.11.2017 17:30
poniedziałek, 20.11.2017 16:56
poniedziałek, 20.11.2017 09:00
czwartek, 16.11.2017 09:00
środa, 15.11.2017 14:41
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche