Wystawa i warsztaty: Kimby Kerner „Z jednej gliny ulepieni”

sobota, 23.7.2016 16:20 471 0

Termin: do 30.07.2016  BOSA Galeria Sztuki Współczesnej

Projekt powstał przy współpracy Fundacji FUZION oraz Galerii Sztuki Współczesnej BOSA. Efektem nawiązania współpracy jest wystawa prac ceramicznych i grafik Kimby Kerner oraz dwudniowe warsztaty.

Kimba Frances Kerner ur. 1984 – jest absolwentką prestiżowego Parsons School of Design w Nowym Yorku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pracuje jako grafik, projektant, ceramik i nauczyciel akademicki. Jest członkiem Warszawskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.

O pracach:
Prace ceramiczne Kimby Kerner obrazują potrzebę definiowania i wartościowania otaczającego ją świata, poprzez kontekst behawioralny, relacji bliskich osób, ich pragnień i oczekiwań. W tej kreacji, poza jednoznacznym określeniem małej formy przestrzennej, pojawia się wieloznaczny komunikat kontekstualny, dzięki czemu artystka odsłania swoją wrażliwość na odbiór i przekaz stanów emocjonalnych.

Refleksyjnej ocenie zjawisk rejestrowanych przez Kimbę, towarzyszy imperatyw odwzorowania jej doświadczeń i przeżyć, za pomocą wykreowanych form. Najczęściej pojawiają się w nich mitologiczne opowieści o niezłomnym bohaterze, osadzonym w nieistniejącym świecie utopii. Przewartościowane pojęcia dobra i zła, prawdy i kłamstwa, piękna i brzydoty, odwzorowują niebanalne, ulepione z gliny sylwety antropo i zoomorficzne.

O warsztatach:

1. dzień (16.07)
Zapoznanie się z podstawowymi narzędziami pracy ceramika; masy ceramiczne, masy lejne, formy gipsowe, szkliwa, drobne narzędzia do obróbki formy ceramicznej (cykliny, wałki, gąbki, drewniane szpatułki, wyciskacze)

Poznanie podstawowych technik ceramicznych: toczenie, modelowanie z płatów, modelowanie z wałków, odlewanie z form gipsowych wyciskanie

Sposoby zdobienia wyrobów ceramicznych, angobowanie, szkliwienie, nadawanie zróżnicowanych struktur powierzchni ceramicznej, odciskanie reliefów i dekoracji

Realizacje drobnych form naczyniowych, np. talerz, kubek, misa, wazon

  • modelowanie formy
  • dekorowanie formy.

2. dzień (17.07)

  • Wprowadzenie do przygotowania projektu małej formy rzeźbiarskiej, formy antropo lub zoomorficznej
  • Szkice koncepcyjne i określenie wielkości rzeźby
  • Dobór technik
  • Realizacja.

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)