komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 18 października 2017

Juliana, Lukasza

Zatrzymana na lotnisku z fałszywym paszportem

wtorek, 6.6.2017 09:21 , komentarze: 1 , odsłony: 1844
kategorie artykułu:

Dzięki wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, dotyczących kontroli granicznej na granicach zewnętrznych strefy Schengen, funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu- Strachowicach, zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która legitymowała się wyłudzonym węgierskim paszportem.

3 czerwca do kontroli granicznej na przylot samolotu rejsowego z Londynu zgłosiła się kobieta, która do kontroli okazała węgierski paszport. Dokument podróży nie zawierał żadnych śladów fałszerstwa, widniała w nim również fotografia osoby kontrolowanej.

W związku z nowelizacją Kodeksu Granicznego Schengen dokument został sprawdzony w bazach danych. Okazało się, że paszport figurował jako przedmiot podlegający zatrzymaniu w charakterze dowodu w postępowaniu karnym.

W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń ustalono, że dokument został uzyskany w wyniku oszustwa na Węgrzech (fałszerstwo intelektualne). Prawdziwą tożsamość cudzoziemki ustalono poprzez weryfikację odcisków palców. Obywatelce Ukrainy został postawiony zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu i poddała dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 2 lat. Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu- Strachowicach zobowiązał cudzoziemkę do powrotu oraz nałożył mandat karny w kwocie 200zł.

Zatrzymanie było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

Wasze komentarze

Dwieście złotych?
środa, 07.06.2017 20:29 autor:
poniedziałek, 16.10.2017 14:45
sobota, 14.10.2017 09:43
piątek, 13.10.2017 09:30
wtorek, 10.10.2017 09:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele