Wszystko, co musisz wiedzieć o regulatorach napięcia 220V

poniedziałek, 6.5.2024 18:40 123

Zakłócenia w pracy sieci energetycznej generują szereg niekorzystnych skutków. Nieprawidłowe działanie urządzeń elektrycznych w domu, czy w przestrzeni biurowej prowadzi do znacznego wzrostu kosztów operacyjnych. Co robić w takiej sytuacji? Zainwestować w praktyczny, funkcjonalny regulator napięcia sieciowego AVR, który zapewni stabilność pracy urządzeń i zminimalizuje niepotrzebne wydatki.

Co trzeba wiedzieć oregulatorze napięcia AVR?

Regulator napięcia sieciowego 230V AVR (ang. AVR – Automatic Voltage Regulator) odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilności zasilania dla różnorodnych urządzeń w gospodarstwach domowych oraz elektronicznych. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie stałej mocy do poszczególnych sprzętów i przeciwdziałanie skokom napięcia, które mogą być szkodliwe dla urządzeń o wysokim stopniu czułości. W momencie kiedy w sieci następują skoki napięcia (zbyt niskie lub zbyt wysokie), stabilizator automatycznie reguluje napięcie na wyjściu tak, aby było bezpieczne dla podłączonego sprzętu.

Wśród urządzeń szczególnie podatnych na takie wahania znajdują się m.in.:

  • Komputery, serwery, routery, modemy, podzespoły sieciowe, drukarki
  • Sprzęt AGD: lodówka, chłodziarka, kuchenka, zmywarka itd.
  • Sprzęt TV i audio: telewizor, wzmacniacz, kino domowe, dekoder
  • Sprzęt muzyczny: konsole, wzmacniacz, mikser
  • Pompy ciepła
  • Piece CO

Dzięki stabilizatorowi napięcia, te urządzenia mogą pracować bezpiecznie i niezawodnie, co przekłada się na wydłużenie ich żywotności oraz uniknięcie kosztownych napraw czy wymian.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór stabilizatorów napięcia AVR (Automatic Voltage Regulator), które charakteryzują się m.in.

  1. Szerokim zakresem mocy maksymalnej od 1000VA do 10 000VA.

  2. Automatycznym działaniem: Działają automatycznie, szybko dostosowując się do zmian w napięciu wejściowym lub obciążeniu. Dzięki temu zapewniają ciągłą i niezawodną ochronę dla podłączonych urządzeń.

  3. Zabezpieczeniami: 
  • zabezpieczenie nadnapięciowe obniża zbyt wysokie napięcie do bezpiecznego poziomu, w przypadku gwałtownego i bardzo wysokiego wzrostu napięcia odłącza urządzenie od sieci, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem
  • zabezpieczenie podnapięciowe podnosi zbyt niskie napięcie do wartości wymaganej przez odbiornik
  • przeciążeniowe, temperaturowe, zwarciowe
  1. Regulacją częstotliwości: Regulują częstotliwość napięcia, zapewniając stabilność i spójność dla urządzeń pracujących wrażliwych na zmiany częstotliwości.

  2. Współpracą z innymi urządzeniami: Nasze stabilizatory AVR są zaprojektowane z myślą o współpracy z agregatami prądotwórczymi, dzięki czemu można bezpiecznie podłączyć agregat prądotwórczy pod instalację domową.

  3. Czytelnym wyświetlaczem, który informuje użytkownika o aktualnym stanie napięcia.

  4. W ofercie mamy zarówno regulatory jednofazowe (220 V), jak i trójfazowe (380 V).

  5. Serią stabilizatorów typu PRO, która jest bardziej precyzyjna niż standardowe modele. Osiągają  bardzo małą tolerancję napięcia na poziomie tylko 3%. Oznacza to, że napięcie wyjściowe stabilizatora będzie bardzo bliskie wartości docelowej, z odchyleniem wynoszącym zaledwie 3%. W porównaniu do większości innych stabilizatorów napięcia,które mają tolerancję na poziomie 8-10%, wersja PRO zapewnia znacznie większą dokładność w utrzymaniu stabilnego napięcia wyjściowego.